INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat
největší výběr CD a DVD - www.showpark.cz
hledej v obchodě showpark.cz

KATALOG výběr z showpark.cz

Zobrazeno: 36 - 40 z 60

Hidden Paths
Hidden Paths
David Dorůžka
Dlouho očekávané a nutno podotknout, že vynikající album jazzového kytaristy Davida Dorůžky bylo nahráno v New Yorku v triu s Massimo Biolcatim (kotrabas) a Kendrick Scottem (bicí). Na albu najdete deset skladeb (65:19), z nichž sedm jsou Dorůžkovy originály.David Dorůžka se narodil roku 1980 v Praze. V deseti letech začal hrát na kytaru a od čtrnácti let účinkoval s předními hudebníky na české jazzové scéně. Byl členem skupiny Eye of the Hurricane a tria Jaromíra Honzáka. V roce 1995 mu byla Českou jazzovou společnosti udělena cena Talent roku. Účinkoval na deskách Karla Růžičky Jr. (You Know What I Mean, 1997) a Jaromíra Honzáka (Earth Life, s bubeníkem Jorge Rossym, 1998). Obě desky získaly ocenění jako ?deska roku? v České republice. V letech 1999 až 2002 žil Dorůžka v Bostonu ve Spojených státech, kde studoval skladbu a improvizaci na Berklee College of Music.


Nearness Of You: The Ballad Book
Verve
Nearness Of You: The Ballad Book
Michael Brecker
V pořadí sedmé sólové album, které už svým podtitulem jasně naznačuje, jakým směrem se tentokrát Michael Brecker ubíral. Poprvé ve své kariéře přichází tento excelentní saxofonista, sedminásobný držitel Grammy, s deskou plnou balad. Není ovšem jen pouhá kolekce balad, ale vrcholné spojení výborných muzikantů a jejich vzájemné komunikace. Sám Brecker přiznává, že jednou z inspirací mu bylo album Johna Coltranea - Ballads z roku 1962, které má velmi rád. Produkce se ujal Pat Metheny. Tato deska rozhodně přesahuje rámec klasického jazzového publika. Obsazení Michael Brecker - tenorsaxofon, Pat Metheny - kytary, Herbie Hancock - piano, Charlie Haden - kontrabas, Jack DeJohnette - bicí, James Tylor - zpěv.Verve
This is New
Dee Dee Bridgewater
Po dlouhých čtyřech letech přichází jazzová královna Dee Dee Bridgewater s albem This Is New, která je poctou německému skladateli Kurtu Weillovi. ?Hudba Kurta Weilla se všeobecně považuje za ?tmavou? a ?zamyšlenou?, snažila jsem se odkrýt její jiskřivou a humornější stránku?, říká o svém albu Dee Dee.


Cookin´ Out
GRP / Verve
Cookin´ Out
Kombo
Duo Kombo, (kytara/varhany) spojuje současný jazz s retro rytmy 70. let. Velice veselá partička. Pro milovníky souljazzu a hammondek zaručená pohoda.


Future 2 Future
Sony Music / Columbia
Future 2 Future
Herbie Hancock
Future 2 Future pokračuje v nejlepších tradicích Hancockových "elektrických alb", na čemž mají lví podíl špičkoví studioví instrumentalisté - saxofonista Wayne Shorter, vynikající bubeník Jack DeJohnette. Svět popu zastupuje zpěvačka Chaka Khan. Na albu také spolupracují DJ?s a remixéři: Rob Swift, A Guy Called Gerald nebo Carl Craig.


STRÁNKOVÁNÍ: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12