INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Podrobnosti o klubu

JAZZ CLUB ŽELEZNÁ
U Průhonu 3, Praha 7 - Holešovice
Praha 7 - Holešovice

email: info@jazzclub.cz
web: www.jazzclub.cz
tel.: tel., fax: 283870522
JAZZ CLUB ŽELEZNÁ GOES TO MECCA !

Po dobu deseti let jsme se v Jazz Clubu Železná zabývali prezentací hudebních formací naší i zahraniční scény. Jazz Club Železná se postupně zařadil na vrcholné místo mezi jazzovými kluby v ČR (Reflex 1997, Prague Post 1999) a stal se tak nedílnou součástí kulturního života v Praze. Klub vynikal nejprogresivnější hudební dramaturgií se zaměřením na současné moderní styly v oblasti jazz, blues, funk, etnické hudby, world music a alternativy.
Kromě každodenních live koncertů jsme pořádali i projekce klubových filmů a večery autorské poezie a podporovali neziskové organizace jako Nadace rozvoje občanské společnosti, Nadace Člověk v tísni při ČT, nadace Filia, nadace Duha, Jedličkův ústav ….
To vše spolu s naším pracovním týmem lidí utvářelo osobitou atmosféru klubu.

JCZ se potýkal celou dobu své existence s problémy, které řeší všechny kluby v centru města – všeobecná nespokojnost obyvatel okolních domů s nočním provozem klubu. Na základě stížností bylo provedeno měření hluku, které dopadlo ve prospěch JCZ. Přesto byla zkrácená otevírací doba, díky čemuž se JCZ dostal do finančních problémů a nebylo možné pokrýt výši nájemného vůči majiteli objektu - městské části Prahy 1. Možným řešením bylo přejít na komerční bázi (změnit dramaturgii, přestat podporovat neziskové a nadační projekty, zvýšit ceny vstupného i občerstvení atd.), což však majitel odmítl. Proto následně začal ze strany JCZ proces odbydlování investic, který vyvrcholil dne 30.10.2002 výpovědí nájemné smlouvy ze strany Prahy 1 a soudním řízením o vyklizení prostor. Návrhy na jednorázové uhrazení dluhu, vytvoření splátkového kalendáře či spoluúčasti města na provozu klubu byly zamítnuté.
Z důvodu nutnosti vyklizení prostor jsme se rozhodli přijmout nabídku na dlouhodobé hostování JCZ v prostorách klubu Mecca. Netradičním spojením JCZ a klubu Mecca se pokusíme vytvořit jedinečný multikulturni prostor pro širokou pražskou veřejnost. Rozšíříme dramaturgii o live koncerty, se širším dramaturgickým záběrem než dosud. Máme rozjednanou spolupráci s umělci a organizacemi jako Gilad Atzmon (GB), Dan Bárta, Yvonne Sanchez, Robert Balzar, František Kop, Emil Viklický, Peter Lipa (SK), Jana Kirschner (SK), Ida Kelarová, Rudy Linka (USA), Marek Eben, Milan Svoboda, Peter Binder, Jan Malíř, Iva Bítová, Zdeněk Bína….
Polské kulturní středisko, British Council Praha, Pro Helvetia, Maďarské kulturní středisko, … .

JCZ přesouvá své působení na rok 2004 do prostor klubu Mecca. Již v únoru uspořádame cca 4 koncerty, od března bude sestavený pravidelný program. Ceny vstupenek na koncerty ve středu a čtvrtek budou od 90,- Kč a vstup v pátek 190,- Kč, součástí tehle vstupenky bude i hlavní program klubu Mecca.
Večer u baru Vás obslouží náš jazzový barman Jan Ryška a spolu s ním na Vás čekají „Jazzy happy hours“ (20.00 – 21.00, dva drinky v ceně jednoho).
Kapacita sálu je 100 míst k sezení. Překvapí Vás zajímavý interiér,výborná akustika a kvalitný zvukový aparát, něco nového pro návštěvníky je vynikajíci kuchyně místní restaurace a bohatý výběr míchaných koktejlů.

Klub Mecca se nachází v bývalé průmyslové oblasti Holešovic – U Průhonu 3, Praha 7.
Spojení do klubu: Metrem C na stanici „Vltavská“, poté chůze 7 min po Argentínské, nebo
metrem C na stanici „Nádraží Holešovice“, poté chůze 7 min přes Ortenovo náměstí, tramvají č. 5, zastávka „U Průhonu“, č. 15 a 12 zastávka Dělnická“. V nočních hodinách jezdí z výše uvedených zastávek tramvaje č. 51 a č. 54.
Taxi z centra stojí přibližně 90 -120,- Kč.


Závěrem bychom Vám rádi doporučili sledovat naší internetovú prezentaci na adrese www.jazzclub.cz a www.mecca.cz,kde bude k dispozici množství doplňujících informací a aktuální program.

Za pomoc a podporu Vám děkuje celý náš tým (produkce, zvuk, personál baru). Děkujeme všem, kteří k nám rádi chodili a doufáme, že nám nadále zůstanou věrni i v našem novém působišti.

Petr Hrubeš – majitel (602 367552)
Eva Dudasová – produkce (602 648946)

Program klubu (od 20.02.2018)

Program tohoto klubu není právě k dispozici.