INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁ©ENÍ

registrovat

Diana Krall: příběh desky The Look Of Love
28/1/2002 | Daniel Schwarz

Diana Krall: příběh desky The Look Of LoveHned po prvních rozmařilých akordech nové desky The Look of Love je posluchač upoután a chycen, a to je±tě předtím, neµ Diana Krall zazpívá první notu. Po získání ceny GRAMMY® v kategorii Nejlep±í jazzový vokální projev v roce 1999 za platinovou desku When I Look in Your Eyes, Diana Krall přichází se svým novým albem s kolekcí balad a písní v rytmu bossa nova. Album vy±lo v produkci společnosti Verve Music Group Chairman Tommy LiPuma, hraje na něm Londýnský symfonický orchestr řízený legendárním dirigentem Clausem Ogermanem a připamatovává klasická alba Franka Sinatry jako In the Wee Small Hours a Only The Lonely. Ov±em elegantní piánová sóla, smyslné vokály a rozpustilý smysl pro humor jsou nenapodobitelně od Diany Krall.

Diana Krall: příběh desky The Look Of LoveVe stylu Diany Krall se míchají stejně velké porce uměleckého talentu, těµké dřiny a odhodlání. Rodačka z Britské Kolumbie začala hrát na klavír ve čtyřech letech. Později získala stipendium na prestiµní Berklee School of Music, kde studovala dva roky. Přechod do Los Angeles přinesl do Dianina µivota některé důleµité rádce: legendární basista Ray Brown, hudební reµisér John Clayton a později Jimmy Rowles, který Dianu poprvé přiměl ke zpěvu.

Debutovala s albem Only Trust Your Heart na značce GRP. Kritika přijala tuto desku velmi dobře. All For You, pocta triu Nat "King Cole", znamenala pro Dianu Krall její první nominaci na GRAMMY a stále se zvět±ující počet fanou±ků. Love Scenes je ukázkou jejího mistrovství v romantických baladách. Tohle album obsadilo po vět±inu roku 1998 vrcholy jazzových µebříčků a Diana Krall si jím zaslouµila dal±í nominaci na GRAMMY.

V roce 1999 získala GRAMMY a stala se první z jazzových umělců, kdo byl ve svých dvaceti pěti letech nominován v kategorii Album roku. Po té se neustále objevovala v médiích a účinkovala v mnoha televizních programech. Celá řada celebrit dala najevo svůj obdiv, včetně Harrisona Forda, Sarah Jassicy Parker, Eltona Johna a Stinga. Její hudba se objevila také v mnoha filmech, naposledy ve filmu Roberta DeNira - The Score.

Diana Krall: příběh desky The Look Of LoveV dobách, kdy se začala plánovat své dal±í album, strávila hodně času přehráváním svých oblíbených písní: Only the Lonely od Franka Sinatry, Cry Me A River od Julie London, Love Letters od Nata "Kinga" Cola. Jako studentka Berklee ne±la spát bez toho, aby si před tím neposlechla Cityscape Clause Ogermana. "Claus Ogerman a Johnny Mandel byli jiµ od mých 17 vµdy mými nejoblíbeněj±ími aranµéry/skladateli", vysvětluje Diana. "Takµe jsem řekla Tommymu LiPuma, ‘nebyla by to paráda pracovat na dal±í desce s Clausem?’"

V té době tento německý skladatel Claus Ogerman uµ odmítal dělat aranµe pro jiné hudebníky a raději se věnoval komponování svých klavírních sonát a houslových koncertů. LiPuma ov±em naplánoval schůzku Diany s Ogermanem, kdyµ byli během turné v Mnichově. Ogerman byl překvapen hudebním nadáním Diany a společnou láskou ke starým filmům, a tak tento projekt vzal. "Jsou tam pasáµe, které mi připomínají Barbaru Stanwyck," řekl Ogerman The Los Angeles Times. "Hraje si se slovy a krásně artikuluje, jako to dělal Sinatra."

The Look of Love znamenal znovu sloučení legend LiPumy a Ogermana, kteří jiµ předtím spolu pracovali a narazili tak na sebe opět po 10 letech. LiPuma pracoval i s takovými hvězdami jako Barbra Streisand, Miles Davis, Joao Gilberto, Natalie Cole a Shirley Horn. "Diana a já sdílíme stejný hudební vkus. Kdyµ jsme se zaposlouchali do Sinatrova Only the Lonely, věděli jsme, jak nasměrovat tohle album", řekl LiPuma.

Diana Krall o desce The Look of Love říká: "Byla jsem opravdu načerpaná kreativitou. Nahráli jsme takovou spustu písní. Přála jsem si, abychom vydali dvojdesku... Tohle album pro mne znamená naplnění mých snů."

Album The Look Of Love si můµete objednat u e-store právě teď.

[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]