INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Krajíček + Král band
10/5/2000 | Redakce JazzDnes

Duo K+K hraje akustickou hudbu, postavenou na vlastních kompozicích. Skladby jsou koncipovány tradičně, s ohledem na improvizovaná sóla v duchu jazzových standartů. Žánrově se pohybují na hranici melodického jazzu a rocku. V současné době s duem vystupuje též kontrabasista a baskytarista Jaroslav Panuš, bubeník a perkusista Petr Hladík a houslový virtuóz Stano Palúch (K+K band). Bližší informace můžete najít na www.trni.cz pod čtverečkem Duo K+K. Zde si můžete také vyposlechnout skladbu Martina J. Krajíčka Let šílené šály, která charakterizuje celou tvorbu dua.
Právě nyní vychází první CD K+K bandu s názvem "Šoulet", které mělo křest 13.6. v Brně v klubu Leitnerova. Cd vydává firma Gnosic-music.

Krajíček + Král bandMartin J. Krajíček (mandolína, mandola) je žákem světově proslulého českého mandolinisty Radima Zenkla (který v současné době spolupracuje s českými kapelami - Buty a O kolo zpět Vlasty Redla). Je druhým hráčem na mandolínu na světě, který se naučil tzv. duo-style, techniku hry, vynalezenou právě Radimem Zenklem. Martin J. Krajíček je držitelem mnoha ocenění za instrumentální výkon v celostátních kolech soutěží: Moravský vrabec 97,99 (Karviná), Trampská porta 98 (Ústí n. Labem). Martin hraje ve skupině Trní, která získala tato ocenění: vítěz Olešnické kytky 95, vítěz interpretační porty Ústí nad Labem 97, držitelem divácké ceny Krteček na festivalu Zahrada 97, držitelem ceny českého rozhlasu na festivalu Mohelnický dostavník 97 atd. Pavlem Malinou (Dříve kapelník a kytarista skupiny Druhá tráva, nyní kytarista skupiny Fragment) označen za Objev roku 99.
Zdeněk Král (klavír) je absolventem konzervatoře v Teplicích a brněnské JAMU. Vystupuje jako klavírní improvizátor a spolupracuje autorsky s brněnským Hadivadlem. V současné době působí pedagogicky na JAMU a postgraduálně zde studuje. Začínal se skupinou Nendeto, se kterou účastnil natáčení TV Nova a zvítězil v soutěži Ivana Mládka v zábavném pořadu Čundrcountryšou. Několikrát potom spolupracoval s Čt 2. Redaktorsky spolupracuje s hudebně-kulturním časopisem Tamto, jako recenzent dopisuje do deníků Rovnost, Mladá fronta Dnes a Slovo.
Duo vzniklo v září 1998 a za necelé 2 roky své existence se "probojovalo" na nejznámější festivaly a kulturní akce. Duo K+K pravidelně spolupracuje s brněnským performenem a spisovatelem Mariánem Pallou, s letovickým výtvarníkem Ivošem Krajíčkem a dalšími.
Dou vystupovalo v české televizi (Studio 6), na festivalech Zahrada (99), Prázdniny v Telči (99), Jesenický nugget 99. Keltský festival Beltine na hradě v Boskovicích atd.
Spolu s bengálským zpěvákem Mohsinem Mortabou a bubeníkem Petrem Hladíkem (v seskupení Bandha) se duo účastnilo natáčení hudebního pořadu Sešli se.
V seskupení K+K band účinkuje kromě již dvou zmíněných protagonistů také Jaroslav Panuš (kontrabas, baskytara), absolvent konzervatoře Brno, který dále spolupracuje se známou jazzovou skupinou Max band Maxe Whitmana, Petr Hladík (bicí, perkuse), student JAMU Brno a člen Moravské filharmonie Brno a Stano Palúch (housle), houslový virtuóz, student AMU v Bratislavě, člen skupiny Teagrass ( World music).

Kontakty:
Martin J. Krajíček, tel. 0603 - 279 842
e-mail: trni@trni.cz
Mgr. Zdeněk Král, tel. 0603 - 803 612
e-mail: kral.student@jamu.cz

[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]