INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Podobné články:


JazzFuzz: premiéra nebo veřejná zkouška?
20/3/2002 | Daniel Schwarz

Slovo JazzFuzz je určitě hodně výstižným názvem pro kapelu, ve které se setkali muzikanti s mnoha zkušenostmi ze svých jiných předešlých a současných působišť. Vzhledem k tomu, že u nich šlo hlavně o jazzová angažmá, jde při fúzi muzikantských osobností také o fúzi různých hudebních žánrů s jazzovým primátem.


JazzFuzz: premiéra nebo veřejná zkouška?Kapela si pro své první vystoupení dne 19. března 2002 vybrala příjemný brněnský klub Livingstone. Svůj dvouhodinový program sestavený ze 2/3 z vlastních skladeb zahrála v tomto složení:
- Ivan Manolov: kytara
- Vladan Ronner: klávesy
- Jordan Dabov: trubka
- Vlastimil Trllo: baskytara
- Tony Julina: bicí

Tvorba kapely vychází z jazzových kořenů pianisty Vladana Ronnera, který je autorem většiny nápadů. Podle jeho slov jsou však výsledné skladby nakonec dílem všech členů JazzFuzz. Poněkud překvapivý byl tedy skoro ponurý výraz, běžný spíše u jazzových komb při produkci standardů někde v kavárně. Toto zklamání ovšem velmi úspěšně zachraňoval trumpetista Jordan Dabov alias Danny - nejvýraznější postava celého souboru. Svým dynamickým a melodickým projevem dodal často skladbám jediný smysl a dokázal upoutat posluchačovu pozornost, jinak unavenou harmonicky složitými pasážemi bez výraznějších momentů.

JazzFuzz: premiéra nebo veřejná zkouška?Nutno dodat, že JazzFuzz dělily od jeho vzniku po toto první vystoupení pouhé tři měsíce. Vytvořením řady originálních skladeb za takto krátkou dobu ukázali členové kapely vedle své vysoké interpretační úrovně také bohatství ukryté v jejich hudebních myšlenkách. Nešlo tady rozhodně o veřejnou zkoušku, jak naznačoval na začátku Vladan Ronner, ale o příjemné premiérové vystoupení, které by mohlo nalákat další publikum k poslechu budoucích koncertů. Zalíbit se instrumentálními skladbami je a bude i pro takto kvalitně sestavenou formaci těžký oříšek. Nezbývá, než jim k tomu popřát mnoho zdaru a hudební invence - pokud je ovšem zalíbení se jejich stanoveným cílem.

[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]