INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Úplně rovný banán – nová sestava a nové koncerty
20/3/2002 | Petr Mikšovič

Úplně rovný banán – nová sestava a nové koncertyPramen: Ú.R.B
viz také: www.jazzdnes.cz/urb


Kapela Úplně rovný banán začala od začátku letošního roku zkoušet v novém složení, ve kterém se objevili noví členové – Vilém Spilka (kytara), Tomáš Veselý (piano), Vlastimil Trllo (baskytara) a Jordan Dabov (trubka). Ti doplnili původní sestavu se zpěvákem Davidem Uličníkem, bubeníkem Petrem Mikšovičem, pozounistou Danem Schwarzem a saxofonistou Lukášem Hanzelem. Tímhle spojením vznikl nejen 8-mi členný orchestr, ale také fúze žánrových orientací jednotlivých členů. Začaly se projevovat ve větší míře jazzové prvky nových členů a hudba dostala větší prostor a instrumentálnost.

Svůj koncertní program kapela poprvé představí v Městkém divadle v Karlových Varech dne 22. března 2002.

Úplně rovný banán – nová sestava a nové koncertyVLASTIMIL TRLLO – nadějný baskytarista, který pro svou pestrost a profesionalitu hry zastává post baskytaristy v mnoha brněnských kapelách, orchestrech. Pro svůj talent je velmi vyhledávaným hráčem pro jazzové jam sessiony. Spolupracuje s Městským divadlem Brno (hry Svět plný andělů, West Site Story, atd.). Studuje JAMU v Brně obor hudební management, dále publikuje v periodikách Opus musicum a Harmonie.

Úplně rovný banán – nová sestava a nové koncertyJORDAN DABOV – bulharský trumpetista, který svým stylem hry dokáže zaujmout posluchače jak jazzové, tak i popové či rockové. Svým účinkováním v kapelách MOCCA Band a Radium.nfo získal bohaté zkušenosti pro svůj osobitý hudební výraz.

Úplně rovný banán – nová sestava a nové koncertyTOMÁŠ VESELÝ - piano, klávesové nástroje, narozen 1980. Mimořádně talentovaný samouk. Od roku 1996 Člen kapel Max Band, Gunter Kočí Gang, Vilém Spilka Trio, Petr Kovařík Quintet, Radek Zapadlo and Friends. Spolupracoval s Janem Beránkem, Petrem Kořínkem, Pavlem Zbořilem ad.

Úplně rovný banán – nová sestava a nové koncertyVILÉM SPILKA - kytara, narozen 1975. 1995-2002 Studium na JAMU, Brno. 1997-1998 Stáž na UNT Denton, Texas, obor jazz guitar. Spolupracoval od roku 1995 s mnoha domácími i zahraničními interprety. Kapely: Petr Kovařík Quintet, Vilem Spilka Trio, Quartet, Radek Zapadlo and Friends, Radek Tariška Quintet, Gunter Kočí Gang. Jazzový publicista (především pro časopis Harmonie) od roku 1998, a dále také pro internetový magazín JazzDnes.

[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]