INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Novinky z Indies Records
17/11/2002 | Redakce JazzDnes

Novinky z Indies RecordsChorchestr – Arabigbit (Indies Records – MAM180)
Tanečně jazzový orchestr Chorchestr natočil po pěti letech své existence svoje první album, které můžeme bez nadsázky nazvat “renesanci jazzrocku prsty a mozky mladých českých bigbíťáků”. Za datum narození Chorchestru můžeme považovat první jarní den roku 97´, ale i kterýkoliv jiný den roku 96´ v němž se zvolna rozpadaly skupiny jáMOR a My všichni. Tak mohl vzniknout Chorchestr a jeho funky-beat-jazz, jak se charakterizuje devítičlenné hudební sdružení se na albu představuje s vlastními česky i anglicky zpívanými skladbami, které v podání Chorchestru zvednou ze židlí i zapřísáhlé netanečníky, kapela to dokázala nejednou na svých četných vystoupeních. Po změnách v sestavě v kapele zakotvily dvě zpěvačky Dorotka Barová (Blahutová) z kapely Tara Fuki a Petra Svozilová z kapely Asylakt. Album se natáčelo v brněnském studiu Audioline, kde kapela podlehla kouzlu nástroje zvaného sampler a po svém ho využila při aranžování svého podařeného debutu. Celé album produkoval Pavel Fajt, který bude zároveň kmotrem brněnského křtu.

Novinky z Indies RecordsBudoár Staré Dámy - Na hraní (Indies Records -MAM182-2)
Rockový objev loňského roku a naprosté zjevení na festivalu Alternativa 2001 byla brněnská kapela Budoár staré dámy. Žádné komplexy, jasné přesvědčení o směřování, žádné deprese, mladistvý elán a roztomilá naivita. Hudebně přirovnatelní k Hole - pro kombinaci melodických až popových pasáží s uječenými, nářezovými refrény. Krásně sezpívané vokály a hravé texty, které si nedělají starosti s hranicemi fantazie. Základ kapely taky tvoří dívky - zpěvačka s kytarou, houslistka a baskytaristka, doplňuje je kytarista a bubeník. Snad každý, kdo slyšel tuhle kapelu naživo, se nechal unést nasazením celé kapely a charismatem mladé zpěvačky, která je také autorkou hudby, textů a videoklipů. Její projev je neodolatelně schizofrenický, umí zpívat jakýmsi nevinným dívčím hláskem, ale i velmi razantním a drsným ženským chraplákem. Na CD najdeme také dva klipy, které Marta Svobodová - slečna kapelníková nazývá kukohyby a sama si je režírovala a natočila. Celé CD bude ve zvláštním magnetickém poli, které vydávají tři magnety vložení pod inlay. Prostě celé CD je NA HRANÍ. Debut kapely nabízí velmi výrazné a chytlavé písně a je absolutním ztělesněním mladého, ničím nezatíženého a svěžího přístupu k hudbě.

Novinky z Indies RecordsV/A - Blues ze Staré Pekárny (Indies Records - MAM188-2)
Televizní hudební cyklus Blues ze Staré Pekárny, představil za necelý rok svého vysílání již pět kapel a to nejen domácí produkce, ale i dva hosty ze zahraničí. A právě tato pětice kapel se spravedlivě podílí na tomto sampleru, každá tři skladby, což definitivně naplnilo CD na 79 minut a 54 vteřin. Výběr toho nejlepšího z televizního vysílání pořadu Blues ze Staré Pekárny, si mohou příznivci této muziky vychutnat znovu, tentokráte z CD a to v lépe smíchané, stereofonní a remástrované nahrávce z živého koncertu, což je nejvhodnější forma pro tento hudební styl.
Na nahrávce se podílí Stan The Man, skvělý kytarista a originální zpěvák z Velké Británie s hostující černošskou zpěvačkou Betty S. Slovensko na nahrávce zastupuje Juraj Turtev s legendárním kytaristou Andrejem Šebanem a kapelou Blues Club. Ondřeje Konráda a jeho foukací harmoniku netřeba představovat, na hudební scéně se pohybuje více než dvacet let, ale na CD se objevuje s úplně novou kapelou Gumbo a toto je její oficiální premiéra na hudebním nosiči. Kapela Blues Station pochází ze Zlína a také brázdí naše kluby již spoustu let. A to nejlepší na konec, zpěvačka a jediná ženská, která u nás hraje na foukací harmoniku Eržika, patří již ke špičce našeho blues a se svojí kapelou LADY I nahrála již v roce 2000 ve Staré Pekárně celé své koncertní album. Sampler je označen č.1, takže možná přijde i jeho další pokračování, a to vše za pouhých 199,- Kč.

[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]