INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Pocta svaté Cecílii
21/11/2002 | Redakce JazzDnes

Pocta svaté CecíliiV neděli 24.listopadu již po jedenácté uslyší návštěvníci ve Dvořákově síni pražského Rudolfina quodlibet „Pocta svaté Cecílii“, kde vedle fragmentů ze skladeb známých autorů, duchovních sborů a textů, zazní také jazzové improvizace hlavního protagonisty večera Jiřího Stivína a jeho přátel . Vedle oslavy patronky všech hudebníků bude tento koncert také oslavou Stivínova kulatého životního jubilea (60 let), kterého se v těchto dnech dožívá. Celý quodlibet využije všech přítomných muzikantů k citaci známých motivů, meziher a možná i nepředvídaných akcí nebo zvuků, aby vytvořil napětí a neopakovatelnou atmosféru. Na koncertě zazní již tradičně skladby J.S. Bacha, A.Vivaldiho, G.Ph.Telemanna. Nejen u příležitosti 60.narozenin Jiřího Stivína vydává ARTA Records nové album „Cesta do hlubin hudební minulosti“ pro sóla , sbor a skladby dávných autorů, které koncertně zazní v druhé části večera. Hudba nahraná na tomto albu je nevšedním spojením nejstarší psané hudby a soudobé jazzové improvizace. Na koncertě spolu se Stivínem vystoupí Sukův komorní orchestr, německý jazzový vibrafonista Wolfgang Lackerschmidt, bubeník Alan Vitouš, hráči na flétny Markéta Stivínová a Marek Špelina, gambistka Hana Fleková, harfistka a sopranistka Hana Blažíková, zpěváci Jan Mikušek, Richard Sporka, Michal Pospíšil a další hudebníci.
Koncert „Pocta svaté Cecílii“ je součástí podzimní série koncertů AghaRTA Prague Jazz Festivalu a pořadateli jsou společně APJF, SQS a Česká filharmonie.

Pocta svaté Cecílii – Jiří Stivín a Collegium Quodlibet - neděle 24.listopadu 2002 v 19:30 hodin, Dvořákova síň, Rudolfinum, Praha

[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]