INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

BERNARD ALLISON, ŠPIČKA MLADÉ BLUESOVÉ GENERACE PŘIJÍŽDÍ DO PRAHY
10/1/2003 | Šimon Kotek

Bernard Allison, syn bluesové legendy Luthera Allisona je řazen mezi špičku současné mladé bluesové generace. Mezi nástupci bluesových velikánů B.B. Kinga, John Lee Hookera, Alberta Kinga či jeho otce Luthera Allisona, zaujímá významné místo a je všeobecně považován za jednoho z nejlepších nositelů pochodně jménem blues.

BERNARD ALLISON, ŠPIČKA MLADÉ BLUESOVÉ GENERACE PŘIJÍŽDÍ DO PRAHYBernard Allison již jednou navštívil Prahu v roce 1991 (27.října) jako kytarista doprovodné kapely Luthera Allisona. Tentokrát přijíždí ve čtvrtek 16.1. do Lucerna Music Baru se svou vlastní kapelou Bernard Allison Group. Jako předkapela vystoupí David Murphy Band (US / CZ)

BERNARD ALLISON, ŠPIČKA MLADÉ BLUESOVÉ GENERACE PŘIJÍŽDÍ DO PRAHYBernard Allison narozen v Chicagu 26 listopadu 1965 jako nejmladší z 9 dětí Luthera Allisona. Základy černé hudby a umění elektrické kytary poznal skrze svého otce. Poprvé se objevil na nahrávce ve svých 13 letech, kdy hrál na živém LP, které otec nahrál ve městě Peoria (IL).
Brzy po té, co vyšel střední školu, začal hrát v Blues Machine Koko Taylor. Hrál také s pozdními Blues All-Stars Willie Dixona a vystupoval se svým otcem v roce 1983 na Blues Festival – jako jedna z největších hvězd. S těmito zkušenostmi za sebou se přestěhoval Bernard v roce 1989 do Paříže. Připojil se ke kapele Luthera Allisona po vítečné spolupráci „Otce a Syna“ na ´89 Chicago Blues Festivalu. Bernard vydal své první sólové album v roce 1990 s vyzývajícím názvem „The Next Generation“ (Příští generace). Následovala další alba „Hang On“ (1992) a „No Mercy“ (1994). Následující album „Funkifino“ ukázalo, že je ovlivněn nejen „starými mistry jako Jimmy Hendrix a Stevie Ray Vaughan, ale, že vyrůstal také na muzice George Clintona a Johnny Guitar Watsona. „Funkifino“ (Funk If I Know) ukazuje „funkovou tvář“ bluesmana Bernarda Allisona a to, že vyrostl se všemi žánry černé hudby. Hraje blues – ale hraje ho funkově… Bernardovo následující album Born With The Blues je přímočará bluesová nahrávka, která přinesla Bernardovi velké chvály od kritiky a mnoho nových fanoušků. Další nahrávka „Times Are Changing“ demonstruje pokračující růst Bernarda jako skladatele, stejně tak jako vrůstající hloubku a rozmanitost v jeho repertoáru.
V roce 1999, dva roky po smrti Luthera, se Bernard rozhodl, že se přestěhuje zpět do USA, aby se vrátil ke svým kořenům a zapracoval na kariéře ve své rodné zemi. Vydal „Across The Water“, nabyté blues-rockové album.

Nyní přijíždí do Prahy představit své zbrusu nové album „Storms Of Life „ z roku 2002.
Bernard zdědil po otci zručnost pro nadšené publikum a zároveň vytváří unikátní mix tradičních i moderních vlivů. Pochodeň Allisonů byla předána a je jasné, že Bernard bere svoji roli, jako nositele velmi vážně. Je považován za výzvu udržet blues naživu a stále se vyvíjející – potvrzení dokládá vždy, když vstupuje na podium.

více informací na www.joesgarage.cz

[Zpět na přehled článků v rubrice nové tváře.]