INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

DO PRAHY PŘIJEDE ALBERT LEE
5/2/2003 | Šimon Kotek

Koncertní cyklus Prague International Blue Night láká do Prahy mnoho zahraničních umělců. Tentokrát přiváží opět muziku vysoké kvality a významnou osobnost hudební scény – ALBERT LEE & HOGAN´S HEROES (UK/US). Albert Lee je již od 60. let jedním z nejvyhledávanějších kytaristů…

DO PRAHY PŘIJEDE ALBERT LEEAlbert Lee spolupracoval s Ericem Claptonem (nahrávky - Just One Night, Live At The Budokan Theatre, Another Ticket a Money and Cigarettes, 5-ti letá koncertní spolupráce) Joe Cockerem, ex-stonem Bill Wymanem & The Rhytm Kings, Chrisem Farlowem And The Thunderbirds, Jerry Lee Lewisem, Emmylou Harris, Everly Brothers a mnoha, mnoha dalšími.
Albert Lee je ceněn jak muzikanty a odborníky, tak i širokou veřejností. V roce 2001 obdržel Grammy v kategorii „nejlepší Country Instrumental Performance“ a pět let v řadě byl volen čtenáři amerického časopisu Guitar Player nejlepším Country kytaristou.

DO PRAHY PŘIJEDE ALBERT LEEKapela HOGAN´S HEROES však nezůstává za svým frontmanem nikterak pozadu. Jedná se o zkušené muzikanty s dlouholetými zkušenostmi. Například výčet diskografie na níž figuruje klávesisty Pete Wingfielda je skutečně obdivuhodná. Obsahuje stovky titulů mezi nimiž se objevují taková jména jako Freddie King, Jimmy Winterspoon, Van Morrison, Chris Rea, The Everly Brothers, Paul McCartney a další.

Jako host vystoupí kanadský blues-rockový písničkář Marty Hall se svým českým spoluhráčem Pavlem Malinou. Marty Hall vychází z blues 30. a 40. let a je proslulý suverénní, citlivou hrou na kytaru a jistým pěveckým projevem.

Do České republiky hvězda žánru country / rockabilly příliš často nezavítá, ale 11.2.2003 budeme mít příležitost vidět dokonce jednoho z vůdčích osobností žánru. Koncert proběhne v Lucerna Music Baru. Vstupenky je možné zakoupit v sítích Ticketstream a Ticketpro, či na místě před koncertem. Více na www.joesgarage.cz

[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]