INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

TWIN DRAGONS + Carvin Jones
6/3/2003 | Redakce JazzDnes

Šesté pokračování koncertní série Prague International Blue Night přiveze 18.3.2003 zajímavou blues-rockovou kapelu s ještě zajímavějšími muzikanty Twin Dragons, která se do Prahy vrací po velmi úspěšném koncertu s Ten Years After v závěru roku 2002. S kapelou se poprvé do Čech přijede představit mladý kytarista Carvin Jones.

TWIN DRAGONS
Power blues-rocková kapela se špičkovým italským kytaristou Andrea Braido a skvělým Nathanielem Petersonem (ex zpěvák / baskytarista legendárních Savoy Brown). Post za bicími není obsazen jediným jménem, ale střídá se na něm dle možností několik špičkových hráčů.

Andrea Braido
Narozen v Trentu, 26. června 1964. Ve 4 letech začal hrát na bicí, ve 12 začal jako samouk na basu a kytaru – poslouchal nahrávky od klasiky, přes jazz, rok a blues. V 19 letech se přestěhoval do Janova a začal zde hrát na klubové scéně, stejně tak jako v Miláně. Od té doby začal hrát a nahrávat s hlavními Italskými umělci – Zucchero, Laura Pausini, Eros Ramazzotti, Con Frank Gambale e Maurizio Colonna, Patty Pravo, Francesco Baccini, Vasco Rossi, Adriano Celentano. Mimo to je zván do televizních show, učí atd.

Nathaniel Peterson
Frontman kapely, baskytarista a zpěvák je zkušeným muzikantem. Nahrával s Ericem Claptonem, Keithem Richardsem či Levon Helms, pět let byl hlavním zpěvákem v legendární kapele Sawoy Brown.
Narodil se v Memphis Tennessee. Rodina se záhy přestěhovala do Detroit Michigan, kde jako velmi malý začal hrát na basu. Začal jamovat a hrát s největšími hvězdami 60. let - Mitch Ryder, Rusty Day, Jim McCartey, Tim Buckley, Jimmy Reed, Howlin Wolf, Iggy Pop či Don Davis. Ikdyse nevázal na jediný styl hudby a projevil se jako velmi flexibilní muzikant se širokým stylovým záběrem
V 80.letech, kdy se vrátil do USA natočil sólové album s kapelou nazvanou Mama Roo in Los Angeles. Koncertovali a jamovali s muzikanty jako Coco Montoya (John Mayall), James Armstrong (Albert Collins), Jim Keltner (Eric Clapton), Scott Page (Pink Floyd), Cash McCall (Willie Dixon), Kenny Loggins, Steve Lukather and Jeff Porcaro (Toto), Spencer Davis, Phil Chin (Jeff Beck), Jeff ASkunk@ Baxter (Doobie Bros.)
V 90. letech pokračoval Nathaniel ve vytváření nových projektů, skládání a vystupování s muzikanty jako Keith Richards (The Rolling Stones), Peter Green (Fleetwood Mac), Pinetop Perkins, Hubert Sumlin (Howlin= Wolf), Duke Robillard (Roomfull Of Blues), Dave Olson (Robert Cray), Paul Oscher (Muddy Waters), Tom Compton (Johnny Winter), Carey Bell (Willie Dixon), Rick Lee and Leo Lyons (Ten Years After). Ke konci 90.let jezdil 5 let se Savoy Brown jako hlavní zpěvák a baskytarista.

CARVIN JONES

Narozen v červnu 1966 v Lufkin v Texasu. Začal hrát na kytaru v 11 letech potom, co byl nadchnut nahrávkami BB Kinga. Mezi jeho vzory patří BB King , Jimi Hendrix, Stevie Ray Vaughan, Albert Collins, Eric Clapton a mnoho dalších.
Po střední škole a pár letech hraní v Texasu se rozhodl v roce 1989 přestěhovat se do Arizony. Pracoval na mnoha rozličných místech. Vytvořil si kapelu CARVIN JONES BAND a objížděl s ní všechny možné koncerty. Od března 1991 začali hrát pravidelně. Kapela hrála 7 x do týdne po jeden rok a v březnu 2000 oslavil Carvin své 3000 vystoupení. Kariéra šla nahoru, začal předskakovat hvězdám jako Santana - BB King - Albert King a jezdit po Evropě. V roce 2001 zařadil časopis „Guitarist“ mezi 50 největších bluesových kytaristů. V březnu 2001 jela kapela Evropské turné s BUDDY MILES ( Jimi Hendrix´s Band of Gypsies - Santana). Do Evropy se vrátil v létě 2001. Při zimním turné 2001 jel s Clive Bunkerem na bicí(zakládajícím členem Jethro Tull).
V březnu 2002 jel Evropské turné s legendárním bandem Ten Years After (Ric Lee na bicí, Leo Lyons na basu a Chick Churchill na klávesy). Se stejnou kapelou se vrátil do Evropy na letní turné 2002.


datum: úterý 18.3.2003
místo konání: Lucerna Music Bar
začátek koncertu: 21,00 hod.

[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]