INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

ŠPIČKA BÍLÉHO, ELEKTRICKÉHO BLUES MÍŘÍ DO PRAHY
25/4/2003 | Šimon Kotek

Walter Trout, světově proslulý muzikant hrál s největšími jmény bluesové historie – John Lee Hookerem, Big Mama Thornton, John Mayallem & the Bluesbreakers či Canned Heat. Muzice se věnuje přes 35 let. The Los Angeles Times ho popisují jako”strhujícího, gladiátorského kytaristu – kterého přesně popisuje termín ‚kytarový hrdina‘“. Walter Trout je známý svou vynikající hráčskou technikou, neustávající koncertní aktivitou (přes 200 koncertů ročně) a nepřehlédnutelné showmanství.

Muzika byla vždy to, co chtěl Walter dělat. Během dětství se setkal s Duke Elingtonem „ a to by pro mě přelomový bod“ vzpomíná Walter. „Byl jsem tam dvě hodiny, Duke, Cat Anderson, Johnny Hodges a Paul Gonsalves seděli v kruhu a povídali si se monu o muzice a životě. Byli ke mě neuvěřitelně otevření a milí.” Jako teenager rozjel svojí kariéru. Hrál po boku John Lee Hookera. O angažmá u John Mayall & the Bluesbreakers, nastartoval svojí sólovou dráhu – stejně jako Eric Clapton či Mick Taylor. Na radiu BBC by zvolen mezi 20 největšími kytaristy všech dob.

Živá vystoupení Waltera Trouta a jeho kapely The Radicals jsou plné energie a skvělého elektrického blues. A přesto, že se Walter hrdě hlásí k odkazům bluesových velikánů, jeho hudba je stale nova a svěží. Protože jak sám říká “blues by nemělo bt museem. Musica by se měla neustále vyvíjet a být živá.”

Koncertní série Prague International Blue Night tak přiváží další muzikantské eso a pokračuje tak v nastolené kvalitě koncertů série.
Jako host vystoupí stálice české bluesové scény BLUESMESSENGERS.

Koncert začíná netradičně ve 20,30 hod. Vstupenky jsou k dostání v předprodejích Ticketstream, Ticketpro a Ticketportál. Do 24.5. poskytuje pořadatel slevu 99,-. Navíc je pro zájemce připravena „balíček“ obsahující živé dvoj – CD „LIVE TROUT“ a vstupenku. Při zakoupení balíčku je poskytována sleva 100,- Kč.
Více na www.joesgarage.cz

[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]