INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

BLUES V LESE IV. JDE „CESTOU BLUES…“
25/4/2003 | Šimon Kotek

Ve dnech 6. až 8. června 2003 proběhne čtvrtý ročník festivalu Blues v lese. Blues v lese je největší středoevropský bluesový festival, který českým posluchačům každoročně přiváží významné zahraniční hvězdy spolu s tím nejlepším z české bluesové scény. Festival se již počtvrté uskuteční v příjemném prostředí Lesního divadla v Řevnicích. Programem bude tradičně provázet publicista Jiří Černý.

Bezesporu největší hvězdou letošního ročníku bude americká kytarová legenda, držitel Grammy Awards a několikanásobný vítěz W.C.Handy Awards John Hammond. Respektovaný představitel akustického blues nahrál během své kariéry na 25 alb a vystupoval téměř se všemi, co v žánru blues něco znamenají - Muddy Waters, Howlin´ Wolf, John Lee Hooker, B.B. King, Eric Clapton, Jimi Hendrix a mnoho dalších. John Hammond jakožto bílý muzikant z bohaté rodiny boří mezi lidmi obecně rozšířený předsudek, že blues je výhradně hudba porobených černých sběračů bavlny odkudsi z jihu Spojených států. Rádi bychom veřejnosti ukázali, že blues nemusí být jen smutná nálada přicházející odněkud z hlouby osamělé a ztrápené duše, nýbrž také veselá, jiskřívá a uchvacující radost na straně muzikantů i posluchačů.

Filosofií, s níž připravujeme program a celkové zázemí festivalu, je přiblížit blues širokému spektru posluchačů tak, aby nezáleželo na věku a vkusu těch, kteří do Řevnic přijedou. Festival je koncipován tak, aby byl na jedné straně příjemným rodinným výletem do přírody a současně také cílem hudebních fajnšmekrů ze všech koutů republiky. Prostředí lesního divadla skýtá ojedinělý prostor, kde si své stinné pohodlí najdou jak maminky a tatínkové, jejichž caparti jsou ještě odkázáni na kočárek, tak i tance a bujarého veselí chtiví hudební fandové. Skladbou programu se snažíme zachytit celou šíři vlivu blues na hudbu jako celek - to jak blues prochází napříč žánry - vydat se CESTOU BLUES… Program tak nabízí vše od klidné hloubavé hudby Bratrů Ebenů, Jana Spáleného či Jiřího Suchého, přes špičky world music Dhol Foundation (UK) až po říznou rockovou podobu blues, jak ji představí například kytarista Popa Chubby (US) či Ana Popovic (YUG/US).

Vedle hudební produkce bude pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program - rozličná divadelní představení, afterparty v spojená s jamem, filmové projekce v kině. V samotném lesním divadle bude pro posluchače zajištěn veškerý potřebný servis - jídlo, pití, kavárna, čajovna, vinárna, …V blízkosti divadla bude připraven stanový tábor. Hlediště lesního divadla bude zastřešeno, takže se festival bude konat za každého počasí. Po skončení programu bude pro návštěvníky zajištěna doprava do Prahy.

Předprodej probíhá v síti TICKETSTREAM
Více informací na www.bluesvlese.cz

[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]