INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

JAZZFEST BRNO 2003 - ohlédnutí
9/5/2003 | Martina Himerová

Jste spokojeni s letošním ročníkem festivalu? Vyhovovaly vám prostory klubu,
uspokojila vás návštěvnost, jaké byly ohlasy diváků, spokojenost muzikantů…?

V celku jsme spokojeni. Jistě se vyskytlo několik dílčích problémů, žádný z nich se ale nedá označit jako zásadní. Prostory klubu Fléda vyhověly skvěle, s výjimkou sobotního koncertu Nnenny Freelon, kdy jsme vyzkoušeli maximální kapacitu sálu. Návštěvnost byla dobrá, kromě odpoledních koncertů, kdy se projevilo hezké počasí. Ohlasy máme většinou pozitivní, našlapaný sobotní večer diváci většinou pod dojmem vynikajícího vystoupení tolerují a my jim za to děkujeme. Muzikanti si určitě nestěžovali, snad jen hvězdy měly trochu problém se šatnou. Kdyby ale bylo vše ideální, byla by to nuda a navíc bychom neměli do dalších let co zlepšovat.


Překvapilo vás něco? Setkali jste se během organizace i s něčím
nepříjemným, ze kterého se lze i poučit do dalších ročníků?

Překvapil nás mimořádný zájem o koncert Nnenny Freelon a množství lidí, kteří byli na koncertě zadarmo. Nepodařilo se i díky tomu dokonale odhadnout počet lístků na prodej, respektive kapacitu sálu. To, že budou tak dobře fungovat jamsessions na podiu, jsme rovněž nečekali. Rytmika kapely Nnenny Freelon se na jednom z nich předvedla v plné parádě a i ostatní noci byly dlouhé a zábavné.


Jaký byl návštěvnický ohlas na sobotní workshop?

Zájem byl oproti loňsku mnohem větší a jsme tomu rádi. Doufáme, že tento trend bude pokračovat. Pokusíme se i zlepšit komunikaci participantů a kapely jejich pozváním přímo na podium.

Měli jste čas poslechnout a vychutnat si alespoň nějaký koncert?

Poslechnout jsme si mohli všechny, vychutnat v podstatě ani jeden. Pořád vám v hlavě probíhá plno věcí, na které musíte myslet.


Jak dlouho dopředu jste festival připravovali?Festival se připravuje vlastně celý rok, práce přichází ve vlnách.

Přemýšlíte už nyní o dalším ročníku?

Určitě ano, skončením jednoho ročníku vlastně začíná práce na tom dalším.

Prozradili byste čtenářům už nyní jméno nějakého
muzikanta, kterého by eventuelně mohli za rok na festivalu uslyšet?

Američané, Poláci a Slováci určitě opět chybět nebudou, nerad bych ale vyslovováním konkrétních jmen něco zakřiknul, necháme se překvapit, ne?Děkuji za rozhovor, Martina Himerová

[Zpět na přehled článků v rubrice rozhovory.]