INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

VYŠEHRAD SE ZNOVU ROZEZNÍ
14/5/2003 | Šimon Kotek

Ve dnech 16 a 17.5.2003 proběhne na letní scéně Vyšehradu již třetí ročník festivalu VYSOKO VÝŠE VYŠEHRAD, pořádaný o.s. TAP ve spolupráci s Jedličkovým ústavem a nadací Jedličkova ústavu.

Cílem této benefiční akce je prezentovat tvorbu handicapovaných umělců z celé ČR spolu s tvorbou předních českých a zahraničních umělců a hudebních skupin. Výtěžek z festivalu bude navýšen nadací Divoké Husy a věnován souboru THE TAP TAP z Jedličkova ústavu na nové hudební nástroje a technické vybavení. Festival tak úzce souvisí s projektem „ Evropské hudební školy“ pro handicapovanou mládež. Aktuálnost festivalu je větší ještě o to, že rok 2003 byl vyhlášen „Mezinárodním rokem lidí s tělesným postižením“.

Program bude zahájen v pátek 16.5. ve 14.00 trhy chráněných dílen z celé republiky a Jedličkova ústavu. V 15.30 začne na letní scéně hudební produkce, která potrvá až do 22.00. Vystoupí skupiny Jan Spálený a A.S.P.M. (bluesová legenda), Guločar (rómské funky), Čankišou (hudba lidu Čanki) a Duo pozdrav. Od 18.00 navíc proběhne v půlhodinové přestávce diskuse na téma - Evropská unie a poskytování zdravotní péče, kterou povede ředitel CMU Mgr. Ladislav Švec. V sobotu 17.5. program začne již ve 13.00. Hrát bude Jana Kirschner (hvězda Slovenské popmusic), Žáha (funkový cirkus), Peter Lipa band (stálice Slovenské jazzové scény), Kamil Jasmín a The TAP TAP,.

[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]