INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

PANTEÓN ROCOCÓ v Divadle Pod Lampou 23/6/2003
20/6/2003 | Redakce JazzDnes

PANTEÓN ROCOCÓ je po čertech energetická kapela z Mexika. Když v polovině devadesátých let začínali na předměstí Mexico City a objížděli tamější kluby, nikdo netušil, že jejich originální hudební přístup osloví tolik klubových fanoušků po celém světě.

PANTEÓN ROCOCÓ svoji muziku nazývají "Mexka" - (čteno jako Mex-ska), tedy ska z Mexika. Nutno podotknout, že pokud právě hudební materiál, kterým se prezentují na svém posledním albu, by měl ukázat Evropanům tvář mexické ska scény, pak lze bez nadsázky tvrdit, že jde o vskutku neotřelý a vpravdě originální směr.

PANTEÓN ROCOCÓ totiž kombinují opravdu rychlé ska s punkem, špetkou původního jamajského reggae, ale zaslechnete v něm i prvky hard-core nebo hip-hopu. Třináctičlenná kapela (s velice silnou dechovou sekcí) vše míchá do úžasného a nekřečovitého koktejlu, ze kterého čiší náboj rychle odsejpající rytmiky a zvláštní esence afro-latinské kultury.

PANTEÓN ROCOCÓ bývají pro svoji internacionálnost nejčastěji přirovnáváni k Manu Negra, Manu Chao, energií pak k punkovým Bad Religion nebo Specials. Kdo zažil jejich loňské vystoupení ví o čem je řeč. Koncert skupiny PANTÉON ROCOCÓ patří bezesporu k událostem sezóny. V Divadle pod lampou vystoupí v pondělí 23. 6. 2003.

[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]