INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

RAPSODIE V ČERNÉM
20/6/2003 | Redakce JazzDnes

Rapsodie v černém je název komorně laděného pořadu RADKY FIŠAROVÉ a Českého klarinetového kvarteta, který nabídnou svým příznivcům v úterý 24.června od 20 hodin v divadle Klubu Lávka. Projekt je soubor vlastních aranží, variací a hudebních odstínů, které jsou inspirovány jednotlivými styly od amerických swingových melodií let třicátých a čtyřicátých až po písně z repertoáru Edith Piaf. Mimo jiných zazní skladby D.Ellingtona, G.Gershwina, M.Davise, Stinga a dalších.

Radka Fišarová je široké veřejnosti známa především z působení v muzikálových produkcích. Ztvárnění Evity ve stejnojmenném muzikálu bylo pro zpěvačku impulsem k nástupu její slibně se rozvíjející pěvecké kariéry. V současné době účinkuje v muzikálu Kleopatra, kde ztvárňuje roli hlavní hrdinky.

České klarinetové kvarteto patří bezesporu k našim nejoriginálnějším komorním souborům. Jejich rozmanitý repertoár zahrnuje hudbu starých klasických mistrů, jazz, muzikály, ale také vlastní tvorbu. Dokonalá syntéza stylů a pojetí je v případě ČKK předzvěstí opravdové worldmusic. Pozvání na nejrůznější koncerty doma i v zahraničí a především prvotřídní kritiky jsou toho nejlepším dokladem. Soubor pořádá již třetím rokem vlastní minifestival „LOM“ v Nečíně, který je ukázkou jejich vývoje a hudebních názorů.


[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]