INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

DURA & BLUES CLUB & ANDREJ ŠEBAN – Live at Stará Pekárna
20/6/2003 | Redakce JazzDnes

Dura & Blues Club je projekt kytaristy Juraje Turteva (jeho domovská kapela je Bluesweiser). Blues Club je volná formace založená na kamarádství lidí s podobným hudebním myšlením. Hudební barvy se točí okolo Durových skladeb ve kterých jde o vyjádření atmosféry klidu, osobní spirituality, ale i naivní úletělosti nebo recese. Není to programově bluesový projekt, do písniček se propašovali různé vlivy etno, ragtimu, funku, reggae nebo folklóru. Hudba však neztrácí svoji bluesovou náladu. S Dura & Blues Club si občas zahraje i skvělý kytarista Andrej Šeban. Jeho vzdušný až mystický genius a improvizace se skvěle doplňují s Turtevovými písničkami. Harmonikář Erich Boboš Procházka, kytarista Martin Zajko a bubeník Igor Sabo svými výkony podtrhují skvělou atmosféru tohoto koncertního záznamu ze známého brněnského klubu Stará Pekárna.

Na www.indiesrec.cz si stáhněte již nyní píseň Klud a piesok I.

Skladby:
1/ Kľud a piesok I. - 4:48
2/ Kapor - 5:33
3/ Na obchodnej - 6:50
4/ Neplač drahá - 5:21
5/ Prečo si ma vyvolala z krčmy von - 7:20
6/ Nech je prča - 3:58
7/ Zuza blues - 6:17
8/ Walking Goldfish Blues - 5:30
9/ Stretnutie na Ringstrasse - 6:21
10/ Kľud a piesok II. - 5:53

Celkový čas: 57:58

CD MAM208-2, EAN: 8595026620827, DPC: 299,- Kč

Juraj Turtev a DURA & Blues Club
Ďuro Turtev je označován za srdce bluesové hudby na Slovensku. Začínal s hudbou před třiceti lety na základní škole. Zpočátku jej nejvíce inspirovaly nahrávky J. B. Lenoira. Zásadní vliv na něj však mělo setkání s Jánem Liteckým-Švedou. V osmdesátých letech založil vlastní skupinu Bluesweiser, ale zároveň vede také akustické sdružení Dura & Blues Club, s nímž natočil v roce 1999 své první album Kľud a piesok.
Repertoár Blues Clubu je v převážné míře z pera samotného Juraje Turteva a vyzařuje z něho pohoda, postavená na srozumitelných textech, které nemají snahu udivovat složitými básnickými obraty, ale popisují obyčejný život kolem nás s jeho radostmi, které mnohdy v současném shonu ani nezaregistrujeme, věci, které nás obklopují a my je mnohdy nevidíme. Bluesové texty určitě neměly snahu být řazeny na roveň renomované poezii, ale především svým mnohdy přímým viděním okolního světa a svým sdělením pocitů a nálad jsou jakousi lidovou poezií. Dura & Blues Club přináší příjemnou náladu akustického blues mající v sobě jak onu tradici folkového blues tak zároveň přímočarý tah rockového blues a celkově kapela šlape s úžasnou pohodou, instrumentální lehkostí a stylovým umem, jež Blues Club staví na špici bluesové scény. (převzato z WEBu České televize)


[Zpět na přehled článků v rubrice nové tváře.]