INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Podobné články:


Sheva /Izrael/
2/7/2003 | Redakce JazzDnes

Soubor vytváří jedinečnou world music, inspirovanou hebrejskou a arabskou kulturou, ale i dalšími kulturami. Originálním způsobem spojuje biblické texty se súfijskými a skládá nové modlitby za mír a přátelství mezi národy. V těchto písních -- modlitbách vyjadřuje svou vizi o spojení všech zemí světa v jednu soudržnou planetu.

Sheva má rozmanitý hudební instrumentář: tradiční arabské perkuse, perský tar, indický sarod a sitár, džembé, saz, liru, rabáb, perský santúr, marocký ney, zurnu, šenaj, harmonium, didžeridu, bicí soupravu, samplery a další.

Skupina Sheva vznikla v unikátní komunitě sídlící v Galilejských horách na severu Izraele. Od počátku byly její koncerty vřele přijímány, dnes je Sheva fenoménem izraelské scény world music. Svými výpravnými vystoupeními přitahuje tisíce lidí, kteří se s kapelou vydávají na fantastickou hudební pouť od meditace a modlitby po společnou oslavu.

V roce 1998 absolvovala Sheva velmi úspěšné turné po celé Americe. Potom přijala pozvání dalajlámy na "Sacred World Music Festival", kde z jejího podnětu vznikla ojedinělá fúze umělců: Sheva, Jai Uttal a Omar Faruk Tekbilek. Společný projekt "Poezie míru -- duchovní hudba Středního východu" představili na velkých scénách v Los Angeles, San Francisku a New Yorku. Po velmi příznivé odezvě publika nahrála Sheva s J. Uttalem a O. F. Tekbilekem hudební modlitbu za mír "S.O.S. Sallam Om Shalom" , kterou uvedla jako bonus na svém posledním CD "Gan" . Toto album vyjde letos v létě.

Sheva dosud vydala alba: 'Celestial Wedding' , 'Day & Night' a ´The Garden´ .

Amir Paiss - zpěv, ney, akustická kytara, perský santúr

Hudebník, básník a léčitel Amir Paiss se narodil roku 1966 v Tel Avivu v Izraeli. Přírodní léčitelství studoval v Nepálu, Thajsku, Americe, Indii i v Izraeli. Podílel se na organizaci setkávání umělců a léčitelů z celého světa, vedl hudební a léčitelské workshopy. Byl hudebním producentem CD Shavita Ravnitzkého (Židovská hudba) a CD "Merkavah", které je hudební koláží kombinující staré náboženské texty se zvukem moderních hudebních nástrojů

Gil Ron Shama -- džembé, darbuka, perský zarb, rámový buben

Pochází ze střední části Izraele, narodil se v roce 1969. Je vypravěčem, hudebníkem, hercem a básníkem. Publikuje v oblasti umění i léčitelských workshopů. Působí v divadelní skupině "Metatron", přeložil knihu súfijských básní od Jalala A-din Rumiho. Další jeho aktivity se týkají práce s různými konfliktními skupinami po celém světě s cílem nacházet mírová řešení.

Udi Ben-Knaan -- basová kytara, sitár, baglama, lira, saz, didžeridu

Narodil se roku 1971 v severním Izraeli. Hudebně se vzdělával v Izraeli, Indii a Cretimu. Působil v různých etnických souborech, je členem skupiny "Zafa" a hraje v představení "Tfila" v Acco Theater.

Avishai Bar-Natan -- flétny, klarinet, harmonium, ney

Narodil se roku 1965 v kibucu Brur-Hail v Izraeli. Kromě vystupování působí také v oblasti léčení hudbou. Hraje v několika etnických souborech, je členem divadelních skupin "Metatron" a "Zafa". Po důkladných studiích léčebných aspektů hudby vydal CD "Ark Of Dreams".

Mosh Ben-Ari -- akustická kytara, sarod, gomboš, zpěv

Narodil se roku 1970 v severním Izraeli ve městě Afula. Hudbu studoval ve Váránasí v Indii, participuje na tvorbě a workshopech léčivé hudby. Vydal CD "Ad Elay", mix rocku, hip-hopu, reggae a world music.

Ahmed Taher (Antar) -- darbuka, daf, perkuse

Narodil se roku 1971 ve starobylém městě Acco v Izraeli. Působil v izraelsko-arabské skupině i v jiných souborech. Jako herec vystupuje v divadle v Acco Theater.

Lior Sholman - bicí

Pochází z Tel Avivu, prošel mnoha hudebními projekty a styly od psychedelické a elektronické hudby, hard-core až k hudbě mystické čistoty. Deset let žil v New Yorku. Hrál a nahrával s úspěšnými skupinami jako : SAPHIN, I.C.U, LOVE ALIEN, THE ACT, HYPNOTICA a dalšími. Do Izraele se vrátil v roce 2001 a připojil se ke skupině Sheva.


vstupné:
do 30.6.2003
Ticketpro, Ticketstream - 250 Kč
prodejna JMW, Dittrichova 11, Praha 2 (tel.224 922 830) - 225 Kč
přes www.pjmusic.cz - 200 Kč (upozornění: rezervované vstupenky musí byt vyzvednuty do 3.7.2003 do 18.00 jinak rezervace propadá)

[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]