INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

JOHHNY WINTER, BLUES BROTHERS, TEN YEARS AFTER V JEDNOM MĚSTĚ, V JEDEN VÍKEND, NA JEDNOM MÍSTĚ
17/7/2003 | Šimon Kotek

V sobotu 19.7. vystoupí na Střeleckém ostrově od 15,00 řada zajímavých kapel – z domácích se představí zlínská kapela Staří Psi. Lahůdkou bude jistě vystoupení další šelmy - Žlutého psa. Ondřej Hejma obnovil pro tuto příležitost dávnou sestavu kapely, která zahraje ty nejzásadnější skladby zásadní pro vývoj českého rocku. Program pak doplní v Praze domestikovaný skotský bluesman Stan The Man se svojí kapelou. Největší hvězdou sobotního programu je jistě legendární kytarista Johnny Winter. Jeho vystoupení v Praze zakončuje Evropské turné, na němž byl nucen zrušit několik koncertů v Německu (z důvodu porušení smlouvy ze strany pořadatele). Přijel proto již ve středu 16.7. do Prahy, aby tu strávil původně neplánovanou dovolenou a vychutnal atmosféru města v srdci Evropy.

V sobotu 20.7. bude program ještě o něco pestřejší, kdy se od 13,00 hod. na Střeleckém ostrově objeví českoamerická kapela David Murphy Band, November 2nd v čele s vynikající zpěvačkou Sašou Langošovou nebo známý skladatel a zpěvák Oskar Petr & Jiří Bílý Band. Zahraniční barvy bude hájit kanadský bluesman Guy Davis se svým triem či britská blues-rocková legenda Ten Years After, kteří zde naposledy koncertovali koncem roku 2002 na dvou beznadějně vyprodaných koncertech v klubu Vagon. Hudební znalci, filmoví odborníci i tancechtiví lidé si vychutnají první vystoupení kultovních The Original Blues Brothers Band. Kapela složená z nejlepších studiových hráčů slibuje skutečně silný zážitek. Navíc s kapelou přijede i speciální host, zpěvák Eddie Floyd.

Koncerty Johnnyho Wintera a stejně tak i Blues Brothers budou, vzhledem k ojedinělým návštěvám Evropy obou kapel, skutečně vzácné a žádný fanoušek skvělé muziky a hudební fajnšmekr by si tuto příležitost neměl nechat ujít.
Více informací o koncertech je možné získat na internetových adresách www.strelak.cz a www.blues.cz. Projekt vznikl za podpory MČ Praha. Vstupenky jsou k dostání v sítích Ticketstream a Ticketpro.

Sobota 19.7.2003
15.00 zahájení
16.00 Staří Psi
17.00 ŽLUTÝ PES
18.30 Stan the Man Bohemian Blues Band (uk/sk/cz)
20.00 JOHNNY WINTER (usa)

neděle 20.7.2003
13,00 zahájení
14,00 DAVID MURPHY BAND
15,30 OSKAR PETR & Jiří Bílý Band
16,30 November 2nd
18,20 TEN YEARS AFTER (uk)
19,20 Guy Davis (can)
20,00 The Original BLUES BROTHERS Band with special guest EDDIE FLOYD (usa)

[Zpět na přehled článků v rubrice kluby.]