INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Recenze CD
24/7/2003 | Martina Himerová

Voxtet: live

Nahráno živě během koncertu 30. listopadu 2002 v Kině Máj v Třešti
Total time: 45:19
15 skladeb + přídavek

Lenka Marešová – soprán
Martina Wolfová – alt
Martin Javorský – tenor
Radek Růžička – tenor
Petr Baueršíma – bas
Martin Mikeš – bas

www.voxtet.cz
e-mail: voxtet@voxtet.cz

Někdy na přelomu roku 1998 a 1999 se původní šestičlenný mužský vokální soubor MIKE 6 postupnou transformací přetvořil do nynější podoby. Vzniklo tak smíšené vokální těleso, které má za sebou již slušnou řádku koncertů. Jejich stý, jubilejní koncert zaznamenává CD Voxtet: live. Šestice mladých lidí se tak sešla k prozkoumání vokálního dobrodružství, které nabízí posluchačsky přitažlivé skladby Duka Ellingtona – It don´t mean a thing, Svítání Jaroslava Ježka, Summertime George Gershwina, Raindrops keep fallin´ on my head z muzikálu Zpívání v dešti, Killing me softly Charlese Foxe, u nás známé v interpretaci Heleny Vondráčkové nebo pohodové Don´t worry, be happy Bobby McFerrina a další.

Skladby jsou mistrně zaranžované, v jednom případě – u skladby Piove – i jedním ze členů Voxtetu Martinem Mikešem. Ačkoli, anebo právě pro to, že se jedná o živou nahrávku, nedá se členům Voxtetu téměř nic vytknout. V některých místech je snad soprán trochu příliš „tenký“ a občas se v celku objeví drobné intonační zakolísání, ale tak nepatrné, že je vlastně přípustné a posluchače nijak nenaruší; spíše si o to více uvědomí, že je nahrávka opravdu „live“. Nádherně bzučivé basy spolu s ostatními hlasy tvoří vyrovnaný zvukový celek, u rychlejších skladeb se interpreti projevují s lehkostí a příjemným jazzovým feelingem. Skladba „Splanky“ Neala Heftiho, kde lidské hlasy suplují jazzové nástroje, je v tomto pohledu přímo excelentní.

Šikovný manažer a basista Voxtetu v jedné osobě – Martin Mikeš - dává světu o Voxtetu patřičně vědět. Můžete je potkat na různých festivalech, ale také v médiích. Vězte, že o téhle ambiciózní partičce ještě uslyšíte!


[Zpět na přehled článků v rubrice nové tváře.]