INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Think Of One (Belgie)
25/7/2003 | Redakce JazzDnes

Think Of One (Belgie)
“NAFT 2” (2002, Zonk 005)


út 12/08 - Music Garden Stromovka, Praha
start: 20.00

Meteorologické vlivy nedostateku oblačnosti a přebytku opravdového slunce as zanechaly jasné stopy na skupině Think Of One. Jejich první singl “Te Bie” to jasně potvrzuje: chtějí vypadnout z tohoto mrazivého místa co nejrychleji a ostatně, kdo by se jim divil? Ale i další písně z jejich alba jsou zpívány s Antwerpským dialektem – který jim dává více univerzálnosti a notnou dávkou šmíry zároveň. Vlastně můžete Think Of One slyšet jak sami sebe vláčejí dlouhým obdobím dešťů, mlh, zimy a větru. A věřte, že zima byla ještě horší..

Ale pozor na omyly: i přes pocity melancholie, náladovosti a sarkasmu, které probleskují skrz naskrz deskou “Naft 2”, pánové pořád dokážou kopnout do zadku s potměšilým výrazem na tváři. Konečně vždyť Think Of One jsou kapelou, která miluje hraní dobře zkomponovaných, veselých tónů, přičemž se nikdy nenechají dvakrát pobízet dalšími muzikanty k spolupráci. Proto tak ohýbají a míchají všemi druhy stylů a nástrojů. A mimochodem – oni vědí, že za chvilku budou zase na cestách slunými částmi naší planety. A kdoví, možná se zase vrátí nazpět...

Takže pro případy potřeb: do své hudby vhodili pár zatracené infekčních groovů naplněných jejich pekelnou dechovou divizí, úžasnými kompozicemi a typickým zpěvem páně Davida Bovée. To vše dohromady drží rytmická sekce tak funky sevřeně, že producenti taneční hudby by si o tom mohli nechat zdát. A k produkci alba “Naft 2’”: opět předvedl své kouzlo sedmý člen kapely Tom Pintens a opět se mu zadařilo.

Samotné album bylo nahráno na jihu Francie, kde se sešla kompanie skvělých hostí: Tom Wouters (klarinet, Flat Earth Society), Stefaan Blancke (trombon, Wawadadakwa) a Ruben Depre (trombon, Galatasaray). To vedlo k vybalancované,
brzy v Evropě klasické desce, která obsahuje big band, chanson, flamenco, afro, latin, rock a mnohem, mnohem více. A hromadu odkazů na jejich předešlá alba, samozřejmě. Nicméně “Naft 2” může trvat trochu déle, než se vám dostane pod kůži, protože ještě jedna, daleko temnější stránka Think Of One vyplula na povrch a k pochopení můžete potřebovat více než jednu poslouchací seanci. Ale stejně – není to přesně onen důvod k inovaci hudby? Chytlavé tóny jsou v dnešní době vydávány po tunách, alespoň zvuk Think Of One zůstává unikátní.

Think Of One / NAFT jsou:
David Bovée - kytara & kompozice (Flat Earth Society)
Tomas De Smet - bassdrum a kontrabas (Zita Swoon)
Bart Maris - trumpeta (X-Legged Sally, Flat Earth Society, Jaune Toujours,
Whodads)
Eric Morel - saxofon (Groove Cartel, Flat Earth Society)
Roel Poriau – bicí (Flowers for Breakfast, Flat Earth Society, 2000 Monkeys)
Tobe Wouters - tuba (Opera van Luik)

Diskografie:
Juggernaut (1999 - De Beek 001), Marrakech Emballages Ensemble 1 (1999 – De Beek 003), Naft (2000 - De Beek 004), Marrakech Emballages Ensemble II (2000 - De Beek 005), Naft 2 (2002 - Zonk 005)

Webové stránky:
www.thinkofone.be

[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]