INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Program koncertní série JazzMeetsWorld na podzim 2003
30/8/2003 | Redakce JazzDnes

Prvním podzimním koncertem série JazzMeetsWorld je vystoupení dua Desastro Totale, jehož členy jsou dechový multiinstrumentalista Matt Darriau (hrající s vlastními skupinami Paradox Trio, Ballin´ The Jack a jinými formacemi, jejichž repertoár začíná swingem a končí tradiční keltskou hudbou) a další multiinstrumentalista Willy Schwarz (spoluhráč Toma Waitse a zakladatel All-American Immigrant Orchestra).
Následuje koncert desetičlenné bulharské kapely Karandila Gypsy Brass Orchestra, hrající tradiční i moderní romské rytmy. Orchestr interpretuje vlastní, většinou svatební písně beze slov. Jako doporučení pro obdivovatele balkánské hudby může být spolupráce Karandila Gypsy Brass Orchestra s Goranem Bregovičem, s nímž absolvovali společné turné v roce 2000.

Třetím koncertem je vystoupení Warszaw Village Band, která hraje polskou lidovou hudbu, při jejíž interpretaci dává přednost autenticitě před přibližováním se běžnému publiku jakýmikoli úpravami. Svůj osobitý styl označuje termínem „hardcore folk“. Mezi nástroje, jimiž se muzikanti této kapely prezentují, patří nejenom polské lidové housle, židovská harfa, baraban nebo dhol, ale také bílý hlas (zvláštní technika zpěvu blízká křiku), křik a zvuky divočiny.

Posledním zatím připravovaným koncertem je koncert skupiny Oregon, hrající „jazzovou globální hudbu“. Mezi zakládající členy Oregonu (založeného v roce 1970) patřil tragicky zesnulý spoluhráč Dona Cherryho Colin Walcott a spolu sním i současní členové kapely multiinstrumentalisté Ralph Towner (kytara, klávesy), Glen Moore (kontrabas, housle, flétna, piano) a Paul McCandless (hoboj, basklarinet, anglický roh, altsaxofon). Zbývajícím členem Oregonu je perkusista Mark Walker.

Termíny koncertů :

Desastro Totale
22.9. od 21.00 v Jazzklubu Železná (Železná 16, Praha 1)

Karandila Gypsy Brass Orchestra
25.9. od 20.30 v Baráčnické Rychtě (Tržiště 23/555, Praha 1)

Warszaw Village Band
9.10. od 22.00 Joshua Tree, Slovanský dům (Na Příkopě 22, Praha 1)

Oregon
15.10. od 20.00, místo bude upřesněno později

Lístky si můžete objednat v sítích Ticketpro a Ticketstream nebo v prodejně JazzMeetsWorld (Dittrichova 11, Praha 2 – se slevou 50,-) nebo na internetu na stránkách www.pjmusic.cz (se slevou 100,-).

David Šiktanc - spolupracovník redakce JazzDnes.cz

[Zpět na přehled článků v rubrice kluby.]