INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

LIVING COLOUR PŘIJEDOU BARVIT DO PRAHY
4/9/2003 | Šimon Kotek

Kytarista Vermon Reid, bubeník Will Calhoun, zpěvák Corey Glover a basista Doug Wimbish znovu spojili své síly, natočili nové album CollideOscope (Mayan Records / Sanctuary) a s chutí se pustili do koncertování.

Living Colour se rozešli v roce 1995 na vrcholu své hvězdné kariéry, kdy každý z nich cítil, že chce jít svou vlastní cestou. Will Calhoun cestoval po světě jako muzikant jazzových i rockových kapel. Cesty ho zavedly přes Rusko a Austrálii až po Maroko. Tam všude dostával stejnou otázku: „Kdy se dají Living Colour zase dohromady?“ „Bylo to úžasné zjistit, že hudba, kterou jsme vytvořili dorazila ve světě tak daleko. Kdekdo od zakladatele Montreaux Jazz Festivalu Claude Nobse po Micka Jaggera si mě bral bokem, aby mi řekli, že musíme dát kapelu zase dohromady. To mě přivedlo k tomu, abych začal přemýšlet o umění a energii Living Colour a vlivu, který jsme měli.“ Vzpomíná Calhoun.
Kvartet založený kytaristou, zakladatelem Black Rock Coalition Vermonem Reidem v roce 1984 vycházela z tradice „černé“ hudby, která sahala od Chucka Berryho a Little Richarda po Jimiho Hendrixe a Parliament-Funkadelic. Během jejich kariéry vydali 3 kritikou ceněná alba (Vivid, Time’s Up, Stain), která prodala více než 4 miliony kopií, doplněná o 2 ceny Grammy Awards a 2 MTV Music Video Awards.
V prosinci 2000 zavolal Calhoun Reidovi a pozval ho k hostování na projektu Hadfake (drum & bass projekt formovaný basistou Doug Wimbishem a vokalistou Corey Gloverem). Kytarista souhlasil a odehráli tak koncert v klubu CBGB, kde na stejném podiu byli před desítkami let objeveni Living Colour. Cítili se natolik dobře, že se rozhodli udělat šňůru po klubech a Severoamerických a Evropských festivalech. Posilněni a inspirováni reakcemi publika začala kapela zase psát. Z materiálu pak vzniklo po roce a půl práce nové album – elektrizující výpověď o hloubce a šířce umění Living Colour. Hudba na albu ctí své kořeny, zůstává však otevřená současným trendům.

V neděli 28.9.2003 pak zavítají LIVING COLOUR do Prahy. Mnozí odborníci předpovídají, že se bude jednat o koncert roku.

Koncertní série Prague International BLUENIGHT po koncertě Living Colour přiveze do Prahy během podzimu 2003 řadu dalších prvotřídních hudebníků - MICHAEL HILL´S BLUES MOB (usa), THE HOLMES BROTHERS (usa), ROBBEN FORD BAND (usa), LONG JOHN BALDRY (uk/can), THE KINSEY REPORT (usa), CHRIS THOMAS KING (usa), THE COLOSSEUM (uk).

Pořádající agentura připravila pro zájemce slevu – do 12.9. je vstupné o rovných 100,- nižší (tedy 495,- včetně poplatků). Do stejného data je v prodeji i zlevněná permanentka v ceně 1980,- (plná cena 2475,-). Vstupenky je možné zakoupit v distribučních sítích Ticketstream, Ticketpro a Ticketportál.
Více na www.blues.cz

[Zpět na přehled článků v rubrice nové tváře.]