INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

OSKAR PETR SE PO DLOUHÉ ODMLCE VRACÍ NA SCÉNU
11/9/2003 | Šimon Kotek


Muzikant, který se vlastně vždy soustředil spíše na nekomerční sféru a paradoxně složil hudbu k nejpopulárnější písni našich luhů konce minulého tisíciletí písni Medvídek, která přinesla Lucii i cenu Klip desetiletí. Oskar Petr je mimo jiné zakládajícím členem skupiny Marsyas, Jazz Q a autor několika českých hitů (interpretů Lucie, B.S.P., Marsyas, Jazz Q, Výběr, David Koller, Anna K, Leona Machálková, Helena Vondráčková, Dan Bárta, Kamil Střihavka a dalších). Pro populární film Pupendo pak byla zvolena jako ústřední píseň Oskarova skladba z dob Marsyas – Zmrzlinář.

Po osmi letech, kdy se jako interpret víceméně stáhl z české hudební scény, se OSKAR PETR vrací s novým sólovým albem Fabrica Atomica (Sony Music / Bonton). Album produkované Milanem Cimfem vznikalo ve vyhlášeném nahrávacím studiu Sono a podílela se na něm celá řada předních českých muzikantů. Za všechny jmenujme alespoň Oldu Krejčovse, Milana Cimfeho, Marka Žežulku nebo Kryštofa Michala.

Ve středu 17. září 2003 v Music Garden Stromovka Oskar Petr své nové album Fabrica Atomica pokřtí a zároveň představí svou novou stejnojmennou koncertní kapelu. Jako host vystoupí kapela Jiří Bílý Band. V roli kmotra alba se objeví DAVID KOLLER.

více na www.oskarpetr.cz

[Zpět na přehled článků v rubrice nové tváře.]