INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

AGHARTA PRAGUE JAZZ FESTIVAL 2004
18/3/2004 | Redakce JazzDnes

AGHARTA PRAGUE JAZZ FESTIVAL 200429.3.2004
Lucerna Music Bar 21:00 h
AL DI MEOLA WORLD SINFONIA


Al Di Meola patří mezi přední kytarové virtuózy současného instrumentálního jazzu. V jeho hudbě se propojuje jazz s vlivy lidové hudby z různých částí světa (Španělsko, Brazílie, Argentina). Svojí kariéru začal působením v Coreově skupině Return to Forever. V roce 1980 natočil spolu s kytaristy Johnem McLaughlinem a Paco De Luciou legendární nahrávku Friday Night in San Francisco. Spolu s Di Meolou se v Praze představí pianista Mario Parmisano, perkusista Gumbi Ortiz a bubeník Ernie Adams.

AGHARTA PRAGUE JAZZ FESTIVAL 200412.4.2004
Lucerna Music Bar 21:00 h
DAVE WECKL BAND


bubeník, který již jako 20 letý v roce 1981 byl v Praze hostem Laca Decziho. Později se stal spoluhráčem Chicka Corey v jeho Elektric Bandu a Akustic Bandu, a vyhledávaným studiovým hráčem. Jeho dlouholetými spoluhráči jsou saxofonista Gary Meeks, excelentní baskytarista Tom Kennedy a hráč na klávesové nástroje Steve Weingart.


AGHARTA PRAGUE JAZZ FESTIVAL 200420.4.2004
Lucerna Music Bar 21:00 h
JOHN SCOFIELD ÜBERJAM


V době vydání nového alba se do Prahy opět vrací jeden z nejlepších jazzových kytaristů současnosti John Scofield. Jeho záběr je široký od jazzového mainstreamu až po současné trendy ovliněné funkem a hip hopem. K těm patří současná podoba kapely. Stejně jako při minulé návštěvě přijedou se Scofieldem jeho mladí spoluhráči kytarista Avi Bortnick, bubeník Adam Deitch a nový člen kapely basista Mark Kelly.

26.4.2004
Lucerna Music Bar 21:00 h
DAVE FIUCZYNSKI SCREAMING HEADLESS TORSOS


Když v roce 2000 poprvé přijel do Prahy kytarista Dave Fiuczynski bylo to zjevení. Jeho skupina Screaming Headless Torsos hraje s obrovským nábojem a nasazením jazz- rock- funk- fusion. Jeho originílní kapelu / Řvoucí bezhlavá torza / tvoří zpěvák Dean Bowman, perkusista Daniel Sadownick, basista Fima Ephron a bubeník Gene Lake.


[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]