INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

JAZZ VOCAL 2004 v závěru
9/2/2004 | Redakce JazzDnes

JAZZ VOCAL 2004 v závěruPodobrazy, čt 12.2. 20.00
Jana Otevřelová & doprovodný band (to nejlepší z jazzového Brna)

Jana Otevřelová - zpěv
Tomáš Veselý - piano
Petr Pospíšil - kontrabas
Jan Dvořák - bicí
Mimořádné, víceméně jen pro tuto příležitost sestavené doprovodné trio mladého, nadějného a talentovaného pianisty Tomáše Veselého s Petrem Pospíšilem u kontrabasu a Honzou Dvořákem za bicími, "posílené" o talentovanou zpěvačku Janu Otevřelovou.
Seskupení vychází ze spirituálu, gospel music, latiny a moderního jazzu. Svým posluchačsky přístupnějším projevem dokáže oslovit i širší, nejen úzce specializované jazzové publikum. Dominantou kapely je jak výrazný projev vokalistky, tak poměrně osobitá aranžmá oblíbených a notorických známých skladeb nejen čistě jazzové provenience.


JAZZ VOCAL 2004 v závěruAlterna, ne 15.2. již 19.30
ERICKA OVETTE (USA) + One Brain
(americké jazzové duo + soul-jazz-funky-rock)
Ericka Ovette – vokál
Paul Pieper – kytara


Zcela mimořádný, komorní recitál washingtonské jazzové zpěvačky, doprovázené na evropském turné jen kytaristou Více viz www.erickaovette.com


Alterna, ne 15.2.
ONE BRAIN

Alexandra Sadovníková - zpěv
Ilja Michalec - piano, syntetizátory
Jan Pulkert - baskytara
Jan Roller - bicí
One Brain je velmi zajímavá východočeská kapela s vlastní tvorbou a silným jazzovým cítěním. "Frontmankou" tohoto seskupení je zpěvačka se soulově-funkovým feelingem Alexandra Sadovníková, oním pověstným skládajícím "mužem v pozadí" pak klávesák Ilja Michalec.
Soubor natočil před dvěma roky své první CD s názvem Anomaly (ve spolupráci s básníkem Jiřím Žáčkem, jehož verše též zhudebňuje). V roce 2003 vyšlo druhé CD Kompromisy, na kterém byly kromě orchestrálek opět zhudebněny básně Jiřího Žáčka. Hudebně lze One Brain označit jako inteligentní, moderní pop s bytelnými jazzovými kořeny a rockovou energií.
Kapela, která vznikla v roce 1999 z lanškrounského Junior Big bandu. již dvakrát účinkovala na mezinárodním jazzovém festivalu Jazz Goes to the Town v Hradci Králové, zúčastnila se např. též lokálních festivalů Prima sezóna v Náchodě a Jazz A Little Otherwise v Lanškrouně, zahrála si dokonce v Polsku. Vice viz http://onebrain.che.cz


Předprodeje: KIC, Běhounská 17, Indies, Kobližná 16, Wolf, Dvořákova 3, Jazzová kavárna Podobrazy a klub Alterna

[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]