INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

LIVING COLOUR PŘIDÁVAJÍ KONCERT V OSTRAVĚ
1/3/2004 | Redakce JazzDnes

Neuvěřitelný comeback prožívá legendární kapela LIVING COLOUR. Po vyprodaném koncertu v Praze (28.9.2003) se rozhodli prodloužit turné a zavítat znovu do České Republiky. Už v tuto chvíli jsou v prodeji poslední vstupenky na koncert v Brně – 24.3.2004 Semilasso. Na závěr svého turné přidali další, již třetí koncert v ČR v rámci turné k nové desce CollideOscope. . Koncert proběhne v Ostravě 3.4.2004 v hale TATRAN.

Living Colour se rozešli v roce 1995 na vrcholu své hvězdné kariéry, kdy každý z nich cítil, že chce jít svou vlastní cestou. Will Calhoun cestoval po světě jako muzikant jazzových i rockových kapel. Cesty ho zavedly přes Rusko a Austrálii až po Maroko. Tam všude dostával stejnou otázku: „Kdy se dají Living Colour zase dohromady?“ „Bylo to úžasné zjistit, že hudba, kterou jsme vytvořili dorazila ve světě tak daleko. Kdekdo od zakladatele Montreaux Jazz Festivalu Claude Nobse po Micka Jaggera si mě bral bokem, aby mi řekli, že musíme dát kapelu zase dohromady. To mě přivedlo k tomu, abych začal přemýšlet o umění a energii Living Colour a vlivu, který jsme měli.“ Vzpomíná Calhoun.

Kvartet založený kytaristou, zakladatelem Black Rock Coalition Vermonem Reidem v roce 1984 vycházela z tradice „černé“ hudby, která sahala od Chucka Berryho a Little Richarda po Jimiho Hendrixe a Parliament-Funkadelic. Během jejich kariéry vydali 3 kritikou ceněná alba (Vivid, Time’s Up, Stain), která prodala více než 4 miliony kopií, doplněná o 2 ceny Grammy Awards a 2 MTV Music Video Awards.

V prosinci 2000 zavolal Calhoun Reidovi a pozval ho k hostování na projektu Hadfake (drum & bass projekt formovaný basistou Doug Wimbishem a vokalistou Corey Gloverem). Kytarista souhlasil a odehráli tak koncert v klubu CBGB, kde na stejném podiu byli před desítkami let objeveni Living Colour. Cítili se natolik dobře, že se rozhodli udělat šňůru po klubech a Severoamerických a Evropských festivalech. Posilněni a inspirováni reakcemi publika začala kapela zase psát. Z materiálu pak vzniklo po roce a půl práce nové album – elektrizující výpověď o hloubce a šířce umění Living Colour. Hudba na albu ctí své kořeny, zůstává však otevřená současným trendům.
Vstupenky je možné zakoupit v distribučních sítích Ticketstream, Ticketpro a Ticketportál

LIVING COLOUR PŘIDÁVAJÍ KONCERT V OSTRAVĚLIVING COLOUR (USA)
24.3.2004 - KC Semilasso (Palackého třída 126, Brno)
3.4.2004 - hala Tatran


[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]