INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

VLADIMÍR MIŠÍK & ETC - rozhovor po koncertu. Brno 14.8.2000
14/8/2000 | Jan Vymětal

Rozeznít stěny nádvoří bývalého augustiniánského kláštera v Brně českým bigbítem, zaměstná nejen kapelu, ale i dobrého zvukaře. K tomu, aby si posluchač byl naprosto spokojený chybělo málo- lepší počasí. Vzduch večera byl vlhký a potemnělá obloha pouštěla přerušovaný jemný déšť na ty, kteří chtěli lépe slyšet uprostřed.
Kdo přišel hlavně na Mišíka a jeho ETC, dočkal se po dvacáté hodině. Pánové měli připravený program sestavený z největších pecek od dob Kuřete v hodinkách po Nůž na hrdle. A že to stále dokážou rozpálit po více než dvaceti letech hraní, dosvědčilo výtečně naladěné obecenstvo od náctiletých v plném tanečním varu před pódiem až po střízlivé podupávající odvazy padesátníků. Po koncertu si Vláďa našel chvilku pro rozhovor.

VLADIMÍR MIŠÍK & ETC - rozhovor po koncertu. Brno 14.8.2000---V květnu jste si v Luhačovicích léčil astma. Můžeme být jako fanoušci klidní, že zdraví slouží?
M: vy fanoušci se nemáte čeho obávat, jste mladí - to je pohoda. Ale vážně. Je pravda, že moje zdravotní problémy jsou dlouhodobějšího charakteru. Dřív jsem jezdíval do Tatranské Polianky a teď jsem byl už podruhé v Luhačovicích. V podstatě mi to vždycky hodně pomůže a myslím, že dnešní koncert toho byl snad i důkazem, že je to dokonce lepší než před pár lety.

---Co vaše nová tvorba. Vzniklo něco nového i v Luhačovicích?
M:měl jsem sebou kytaru a udělal jsem tam pár písniček.

---Kde jste bral inspiraci? Byla to i okolní příroda?
(Smích) Kdepak příroda já sám jsem si inspirací, hospody jsou inspirace a tenhle model pořád dokola. Ale potkal jsem se tam s pseudo Pitínským, naším divadelním režisérem Břéťou Rychlíkem a když jsme seděli v hospodě, poprosil jsem ho o nějaký básničky, protože v knihovně měli jenom samou beletrii. Donesl mi pár básniček od různejch autorů které se mi zalíbily a část z toho co mi dodal jsem udělal. Takže příroda ani ne, spíš jak jsem tam chodil po vinárnách a po promenádě.

---Které tituly takto vznikly?
M: Tohleto doporučení, nebo spíš tohleto dodání vnitřní inspirace mě pomohlo, že jsem udělal "Nůž na hrdle". I když ta první, původní básnička se jmenovala "Noc". Ale právě odtud vznikalo před dvěma lety poslední album. Díky kamarádům a prostředí se dostavila pohoda i skvělá inspirace.

---V "Noži na hrdle" hraje Honza Hrubý čtyři písničky, dokonce i s vámi dělal hudbu. Je to návrat k přátelství?
M: Ani ne návrat. My jsme kamarádi. I když jsme se rozešli a chvilku to skřípalo jako obyčejně mezi lidma, který jsou spolu dlouho. Ale potom jsme se stejně spolu vídávali na takzvaných 'Čuďácích', při hraní po hospodách. Takže, spíš než návrat, je to taková kontinuální záležitost.

---Nelitujete toho, že už nehrajete spolu v jedné kapele?
M: Ne. Jeho hudba "Cesta na Severozápad", nebo "Černý ovce" - to jsou věci které dělá dobře. Je taky skvělej muzikant a já mu hrozně přeju to, že mu vychází ta jeho takzvaně sólová kariéra.

---Posloucháte dnešní mladou scénu?
M: (smích) No třeba Ti chlapci z Kuby - Buena vista social club ti jsou fakt výborný. Ne vážně, teď fakt nevím.

---A vaše objevy v textech, popřípadě nové spolupráce s textaři?
Samozřejmě jsou, ale víc už asi neprozradím. Nechte se překvapit.

---Měl byste osobní vzkaz pro naše čtenáře?
M: Ať se máte dobře. Vnitřní pohoda a zdraví, to je hrozně důležitý a tím pádem pak už všecko jde. To je vzkaz od stárnoucího chlápka.

---Ta pohoda z vás na koncertě očividně čiší. Přeji ať vám vydrží co nejdéle.

Děkuji za rozhovor

Současné obsazení:

Vladimír Mišík - zpěv, kytara
Jaroslav Nejezchleba - cello
Pavel Skála - kytara
Stanislav Kubeš - kytara
Jiří Veselý - baskytara
Jiří Zelenka - bicí


[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]