INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁ©ENÍ

registrovat

SLIDE & UDU - Ding dong
7/4/2004 | Redakce JazzDnes

A zase jedna z notně zajímavých hudebních skupin a zase slovenská! Jejími základními členy jsou Aidzi Sabo a Martin Zajko. Sabo kromě toho hraje ve skupině Jany Kirschner, Zajko je členem kapely Richarda Müllera. Vedle nich najdeme na nahrávce Ding dong také několik hostů, mezi jinými Martina Gaspara , který jinak hraje s Peterem Lipou nebo Michala ®áčka , jinak téµ člena bandu Jany Kirschner.

Samostatné koncerty měli Slide & Udu v březnu t. r. také v praµském Lucerna music baru a kdo je nav±tívil, nelitoval. Excelentní hudebníci předvádějí hudbu mnoha poloh, µánrově nezařaditelnou, místy evokující blues, místy moderní funky, a v neposlední řadě i hypnotické úlety elektronických fúzí. ®ivě hrají Slide & Udu v obsazení Ajdzi Sabo - bicí, perkuse, zpěv, klávesy, harmonika, Martin Zajko - kytary, mandolína, zpěv, Martin Gaspar - bezpraµcová basa, vokály.

"Ding dong" je druhé album skupiny. První se jmenovalo "O pribehoch, snoch a zvukoch" a Sabo & Zajko si je nahráli celé sami bez hostů. Vy±lo v roce 2002.
Aktuální album je vybaveno texty v sloven±tině a angličtině a výborným zvukem.


Slide & Udu - track list:


1/ Kalimba 2/ Kondor a kolibrik 3/ Ding dong 4/ Rosa 5/ Mesia a kaluµ 6/ Bylinky a iné 7/ Moµno raz 8/ Rozko±ný kvietok 9/ Nechce sa mi 10/ Hovorím s ňou 11/ Lady mood 12/ You 13/ HmlaInformace o albu můµete najít také na adrese www.slnkorecords.sk.


[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]