INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

IMPERIAL CROWNS - SPOLUHRÁČI TOMA WAITSE V PRAZE
21/4/2004 | Šimon Kotek

Již 17. pokračování koncertní série Prague International Bluenight přiveze do Prahy skvělé muzikanty – kapelu Imperial Crowns. (25.4.2004 – Lucerna Music Bar)
Extra projekt hudebníků, kteří prošli školou např. u Toma Waitse nebo Boba Dylana poskytuje nový, alternativní a energický pohled na blues. Kapela o sobě sama prohlašuje "jsme žhavější a energičtější nežli Rolling Stones v roce 1965".

IMPERIAL CROWNS - SPOLUHRÁČI TOMA WAITSE V PRAZEImperial Crowns – renomovaní hudebníci - Jimmi Woods (zpěv), J.J.Holiday (kytara), Billy Sullivan (bicí) a John "Johnny Speed" Avila (basa) - jsou dobře známí na domácí scéně v Los Angeles, kde jsou členy „Jim Belushi's Band“ a „the Sacred Hearts“, která je domácí kapelou LA's House of Blues. Pokud chcete jmenovat osobnost blues, se kterou nehráli, nepodaří se vám to (Bruce Springsteen, Etta James, Bruce Hornsby, Gladys Knight). Loni hostovali s Jimem Belushim a Danem Akroydem na kanadském festivalu SARS v Torontu, často hrají s Chuckem E.Weissem a občas i se samotným guru – Tomem Waitsem. J.J. Holidaye jste mohli v roce 2000 vidět ve filmu Čokoláda, kde hraje společně s Johny Deppem na kytaru.

The Imperial Crowns měli minulý rok turné po Evropě, nejčastěji vystoupili v Beneluxu a Francii. Dnes už mají stálou základnu fanoušků a chystají se do Německa, Rakouska, Maďarska, České Republiky a dalších zemí. V květnu vystoupí na festivalu Moulin Blues v Holandsku a Rhytm an' Blues v Belgii.

IMPERIAL CROWNS - SPOLUHRÁČI TOMA WAITSE V PRAZEDo Evropy sebou přivážejí své nové album nazvané prostě - „The Imperial Crowns“. „Pokud opravdu posloucháte naši muziku, slyšíte všechny ty různé druhy rock 'n' rollu a psychedelické muziky z šedesátých let – nechceme, aby blues byla ta věc z muzea!!“ prohlašuje frontman.
Divoká show, zábava a nekonvenční muzika nás čeká s all star bandem Imperial Crowns, poprvé a rozhodně ne naposled v Praze.

Vstupenky jsou v předprodeji sítí Ticketstream, Ticketpro a Tickeportál, nebo na místě před koncertem. Více informací na www.blues.cz.

[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]