INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

EGGNOISE – OBJEV ČESKÉ JAZZ-ROCKOVÉ SCÉNY
22/4/2004 | Šimon Kotek

EGGNOISE – OBJEV ČESKÉ JAZZ-ROCKOVÉ SCÉNYSedmičlenné seskupení eggnoise, jejichž hudba se nedá přeslechnout, ale slovem ji popíšete jen stěží. Je-li možné na hudbu užít slovníku kartografie, pak lze hudební styly přirovnat k poledníkům a rovnoběžkám. Nejsou statickými body, nýbrž liniemi, které se nepřetržitě protínají a odvíjejí nepředvídatelnými směry. Kapela eggnoise se od svého vzniku (v roce 1994) pokouší sledovat tyto linie (její původní grungeový styl byl proťat vektory jazzu a f/p/unku) a objevovat neprobádaná území, neznámé země (hardswingu, aj.).

Momentálně hraje v sestavě: bicí, basa, ak. a el. kytara, zpěv, fender piano, housle, trumpeta, flétna, pozoun, klarinet. Tyto nástroje obsluhuje sedm lidí. Objevila se na jednom pódiu s hudebníky jako The Levellers, dEUS, Jana Koubková a Jiří Stivín. Její repertoár zahrnuje pouze vlastní tvorbu obdařenou anglickými a nyní i občasnými českými texty.

EGGNOISE – OBJEV ČESKÉ JAZZ-ROCKOVÉ SCÉNYV roce 2003 vydali eggnoise debutové album What a World (Sony Music / Bonton), za které získali nominaci na cenu Akademie Populární hudby Anděl 2003.
Kapela vystoupí v úterý 27.4.2004 na v Paláci Akropolis v Praze od 19,30 hod.

Více na www.eggnoise.cz

[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]