INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

STINGŮV NĚKDEJŠÍ SPOLUHRÁČ PŘIJÍŽDÍ DO ČECH
20/9/2004 | Šimon Kotek

Andy Summers, člen super populárního, leč již neexistujícího trojlístku THE POLICE přijíždí v polovině října do České republiky na 4 vystoupení, aby zde představil své album „EARTH AND SKY“ (Randm Records).

Kapela The Police je dodnes považována za jednu z nejvýznamějších rockových skupin sedmdesátých let minulého století. Celkem prodali přes 75 miliónů desek, získali devět cen Grammy Awards a podnikli rozsáhlá turné po stadionech po celém světě. Po rozpadu kapely The Police před více než deseti lety se každý z tohoto hvězdného tria vydal svou vlastní uměleckou cestou. Sting podniká úspěšné výlety vokálně – instrumentální hudby na pomezí popu, rocku a jazzu. Andy Summers se zaměřil spíše na instrumentální pojetí hudby, kde za sebe nechává mluvit svojí sólovou kytaru. Ve svých skladbách osciluje někde mezi tradičním jazzem, rockem i taneční hudbou.

Andy Summers byl v anketě časopisu Guitar Player pětkrát za sebou zvolen nejlepším kytaristou roku a poté uveden do Síně slávy. V roce 2003 byl v New Yorku uveden také do rock’n’rollové Síně slávy.

Nová nahrávka znamená návrat Andy Summerse jako skladatele, když na dvou předešlých deskách byly objektem jeho zájmu velikáni Thelonius Monk a Charles Mingus. Deska EARTH AND SKY dokazuje Summersovu schopnost vtisknout punc originality jakémukoli hudebnímu materiálu.
Andy Summers vystoupí se svou kapelou v říjnu také na 4 místech České republiky.

ANDY SUMMERS TOUR – Česká republika

12. 10. 2004 – PRAHA – Rock Café, host: eggnoise
13. 10. 2004 – BRNO – Semilasso
15. 10. 2004 – ÚSTÍ NAD LABEM – Národní dům
16. 10. 2004 – ZLÍN – Golem club

sestava:
Andy Summers - kytara
Ernest Tibbs - baskytara
Joel Taylor - bicí nástroje

[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]