INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Mezinárodní formace hudebníků 4WALLS v Praze!
20/1/2005 | Redakce JazzDnes

V pražském klubu Vagon vystoupí mezinárodní formace hudebníků 4WALLS

Dne 30.1.05 vystoupí ve Vagonu kapela zvučných jmen z Holandska, Velké Británie a Spojených států. Před vystoupením 4Walls se ve Vagonu představí sólově Filip Topol.

Během ledna až března se v rámci koncertní série Prague International Bluenights nejprve v pražském Vagonu představí mezinárodní hudební skupina s jazzovými kořeny 4Walls(30.1.), v únoru pak australská kapela Once Upon a Time(23.2.) v pražském Rock Café a v březnu série vyvrcholí velkým koncertem u příležitosti oslavy 50tých narozenin Václava Koubka(2.3.) v Lucerna Music Baru.Mezinárodní formace hudebníků 4WALLS v Praze!Hlavním cílem již tradiční série „BLUENIGHTS“ je přinést divákům nejlepší světové hudebníky ve svém žánru do intimního a komorního prostředí pražských klubů. Zmenšit tak vzdálenost oddělující posluchače a muzikanty na minimum, aby si obě strany mohli odnést silný a niterný hudební zážitek. Současně se snažíme o konfrontaci nebo někdy jen setkání mezinárodních hvězd s účinkujícími původem z ČR.

Luc Ex, Phil Minton, Michael Watcher a Veryan Weston tvoří experimentální jazzovou kapelu 4WALLS.

Na konci ledna přijede do Prahy kapela, která sice vznikla teprve loni, ale dá se říci, že je pokračováním velice úspěšných projektů minulosti, na které znamenitě navazuje. Čtveřice muzikantů z 4Walls patří mezi uznávané a protřelé hudebníky světové hudby, zejména té jazzové.
V roce 2003, po tragické smrti jednoho z členů -Toma Cory, se rozpadla známá hudební skupina ROOF.

Zbylou trojici muzikantů tehdy tvořili právě členové nově vzniklé formace 4Walls(Luc Ex, Phil Minton a Michael Watcher). A právě kapela 4Walls navazuje na odkaz Roof a společně se čtvrtým členem, pianistou Veryanem Westonem pokračuje v originální a nadžánrové muzice s jazzovými základy. V písních skupiny se objevují zhudebněné texty světových autorů jako např. Paula Hinese, Confucia, nebo Ho Chi Minha.

Mezinárodní formace hudebníků 4WALLS v Praze!Holanďan Luc Ex (akustická basová kytara), zakladatel a po 20 let hlavní síla světoznámé kapely The Ex Ex patří mezi největší postavy současné holadnské jazzové hudby. Spolu s dalšími členy 4Walls byl členem mezinárodně proslulé kapely Roof.
Phil Minton
(zpěv), původem z Velké Británie, obohacuje hudební projev kapely unikátním hlasem, zpěvem plným originálních prvků a širokého záběru. Jeho jméno znají posluchači po celém světě včetně např.Japonska, nebo Austrálie, kde také mnohokrát sólově vystupoval.
Michael Watcher (bicí) narozen ve Spojených státech, žijící v Amsterdamu, se do Holandska dostal již před 20 lety jako člen světoznámé kapely Michela Moora „Avaliable Jelly“. Jeho nenapodobitelná technika a hra na bicí z něj postupně učinili nejžádanějšího bubeníka v Holandsku i po celé Evropě.
Angličan Veryan Weston (piano) je považovaný za jednoho z hudebních myslitelů a filozofů posledních let. Mistr improvizace a experimentu a skvělý jazzový pianista se podílel na mnoha hudebních projektech ve Velké Británii i jinde. Vystupoval jak ve velkých koncertních sálech, tak i v komorních jazzových klubech, vždy s velkým úspěchem u obecenstva.

Před vystoupením 4Walls se na podiu Vagonu představí legenda české undergroundové hudební scény FILIP TOPOL. Hlavní a nejznámější osobnost „punkové“ kapely Psí Vojáci vystoupí sólově s piánem a písněmi vlastního repertoáru. Jak sám tvrdí, jeho sólová vystoupení jsou tím nejniternějším, co divákům nabízí.


„Ta hudba byla natolik krásná, než abychom to ukončili. Dnes se kapela jmenuje 4Walls.“ ......Luc Ex(po rozpadu skupiny ROOF)


Neděle 30.ledna 2005, klub Vagon, PrahaRedakce Jazzdnes

[Zpět na přehled článků v rubrice aktuálně.]