INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Vibe Music navštíví 4.3. Prahu
17/2/2005 | Redakce JazzDnes

Vibe Music, hudební projekt výtečného muzikanta Jean-Paul Bourellyho, navštíví 4.3. Prahu.

Jean-Paul Bourellyho , T.M. Stevenson a John Blackwell to je hvězdné muzikantské trio tvořící dynamickou formaci Vibe Music.


Vibe Music = směsice hudebních žánrů v podání špičkových muzikantů.
Projekt Vibe Music, jehož zastávkou na evropském turné je i koncert 4. března v pražském Lucerna Music Baru, slibuje obrovský zážitek pro ctitele hned několika hudebních žánrů: rocku, blues, funky i jazzu. Právě na jejich pomezí se dlouhá léta pohybuje jak leader Vibe Music, kytarista Jean-Paul Bourelly, tak bubeník John Blackwell, známý coby člen New Power Generation „malého velkého génia Prince“. Blackwell patří mezi velké vzory ve hře na bicí nástroje. Sám vydal instruktážní DVD, podle kterého se učí nejen začínající bubeníci po celém světě.

J.P.Bourelly se řadí mezi nejuznávanější kytaristy současnosti.

Jean-Paul Bourelly je významnou osobností současné kytarové hry. Narodil se roku 1960 sice v Chicagu, ovšem haitským rodičům. Odtud také nejen francouzské jméno, ale také jeho celoživotní záliba v tajemných obřadech voodoo, jež jsou doma právě v jeho pravlasti.
Bourelly začínal s klasickou hudbou, v devatenácti letech se ovšem přestěhoval do New Yorku, kde objevil tamní klubovou i pouliční hudbu - a zejména nahrávky Jimiho Hendrixe, který se stal jeho celoživotní láskou i vzorem. V osmdesátých letech se etabloval jako sideman představitelů všemožných stylů, jedním z prvních vrcholů jeho kariéry je spolupráce s Milesem Davisem na jednom z jeho posledních alb Amandla (1990). Jako kytarista a producent se Bourelly stal také pravou rukou vynikající jazz-bluesové zpěvačka Cassandry Wilson, hrál s mnoha experimentujícími jazzmany (McCoy Tyner, Archie Shepp) i rockery (Vernon Reid z Living Colour). Svá vlastní sólová alba Bourelly koncipuje víceméně jako ucelené projekty s daným okruhem doprovázejících hudebníků a hostů.
V jeho hudbě se stýká funkový rytmus s rockovou energií, bluesovou hloubkou, ale i vlivy africkými a haitskými. Je členem Black Rock Coalition Vernona Reida, za „svého“ jej ale považují i alternativisté (hrává mj. s Elliottem Sharpem či Markem Ribotem). Mezi jeho projekty z poslední doby patří například série akustických vystoupení (akustickou kytaru předtím téměř nevyužíval, považuje ji za „bicí nástroj se strunami“...) a právě kapela Vibe Music, jež by měla zúročit veškeré Bourellyho muzikantské zkušenosti třaskavou směsí všech výše zmíněných žánrů.
Kapela Vibe Music vystoupí v rámci série Prague Intl. Bluenights 4.3. v pražském Lucerna Music baru od 20 hodin.


Vstupenky v prodeji v sítích Ticketpro (www.ticketpro.cz) a Ticketstream (www.ticketstream.cz )

Využijte nově velice výhodné studentské slevy!!!

Více informací najdete na webu www.livermusic.cz a www.blues.cz


[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]