INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

AghaRTA Prague Jazz Festival - pozvánka na dva březnové koncerty
22/2/2005 | Redakce JazzDnes

STEVE KHAN TRIO feat. Charles Flores, Joel Rosenblatt
14. 3: 2005, Lucerna Music Bar 21:00 h

Poprvé v historii APJF se na podiu Lucerna Music Baru představí jako leader přední americký jazzový kytarista Steve Khan. Před lety zde již vystoupil na APJF jako člen Caribbean Jazz Projectu. Khan patří k k moderním jazzovým kytaristůmnahrával nebo vystupoval např. s Brecker Brothers, Steps Ahead, Steely Dan, Arethou Franklin, Jamesem Brownem nebo Quincy Jonesem.

Khan se po absolvování U.C.L.A. v roce 1969 přestěhoval do New Yorku kde se ihned zapojil do jazzového dění. Začal hrát ve skupině Brecker Brothers, nebo v kytarovém duu s Larry Coryellem. Své první sólové album vydal v roce 1977 (Tightrope), po kterém v ročním odstupu následovala alba Blue Man a Arrows. Na těchto albech se objevují význační spoluhráči jako Michael a Randy Breckerové, Don Grolnick, Steve Gadd, Mike Mainieri, David Sanborn a další. V roce 1980 vydal vynikající album Evidence , které je poctou Th. Monkovi. V roce 1986 se stal členem Zawinulovi skupiny Weather Update. Ve spolupráci s klávesistou Robem Mounseyem vydal album Local Color, které bylo nominované na Grammy. Počátkem 90. let natočil dvě straight ahead jazzová alba Let´s Call This a Headline s Ronem Carterem a alem Fosterem.V roce 1996 natočil spolu s Johnem Patituccim a Jack De Johnettem album Got My Mental, na kterém nahrál standardy Wayne Shortera, Ornette Colemana, Le Morgana a dalších jazzových legend. V roce 1998 se stal spolu s Dave Samuelsem spoluzakladatelem Skupiny Caribbean Jazz Project, se kterým později vystoupil také na Agharta Prague Jazz Festivalu. Během své kariéry hrál nebo natáčel Khan např. s Milesem Davisem, Steely Dan, Arethou Franklin, Jamesem Brownem atd. Jako producent pomáhal svým kolegům- kytaristům s jejich nahrávkami (např. Larry Coryell, Mike Stern, Bireli Lagrene, Bill Connors). Vedle toho vydal i několik vynikající učebnic hry na kytaru např. Wes Montgomery Guitar Folio, Guitar Workshop Series atd.
www.stevekhan.com

22.3.2005 Lucerna Music Bar 21:00 h
SCOTT HENDERSON BLUES BAND

Po dvou letech se do Prahy vrací skvělý bluesový kytarista Scott Henderson se svým bandem, ve kterém samozřejmě nebude chybět bubeník s atomovým úderem Kirk Covington a basista John Humphrey.

Scott Henderson, narozený v roce 1954, vyrůstal v éře blues – rocku, ovlivňován hrou kytaristů Jimmy Page, Jeff Becka, Jimi Hendrixe, Richie Blackmorea a velkých bluesových kytaristů Alberta Kinga a Buddy Guye. Po ukončení studíí na Florida atlantic University se Henderson přestěhoval do L.A. kde hrál s Coreavým Elektric Bandem, houslistou Jean Luc Pontym a 4 roky působil v Weather Report Joe Zawinula. V roce 1984 založil spolu s basistou Gary Willisem fusion skupinu Tribal Tech. Své první sólové bluesové album natočil v roce 1994, a hned s ním zabodoval v žebříčku časopisu Guitar Player (Dog Party).
Na druhém albu Tore Down House spolupracoval s legendární zpěvačkou Thelmou Huston. Třetí album Well To The Bone je nahrané s triem, ve kterém působí bubeník z Tribal Tech Kirk Covington a basista John Humphrey. S tímto triem pravidelně koncertuje po celých spojených státech, Evropě, jižní Americe i Japonsku.
Henderson působí jako lektor na Musician´s Institute v Hollywoodu, píše pro Guitar Palyer, Guitar World a Guitar School Magazine. Vydal dvě instruktážní videa: Jazz Fusion Improvisation a Melodic Phrasing.

www.scotthenderson.net


Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]