INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Vibe Music vystoupí 4.3. v Lucerna Music baru
28/2/2005 | Redakce JazzDnes

VIBE MUSIC:
Jean Paul Bourelly – kytarista Milese Davise.
John Blackwell – bubeník zpěváka Prince.
T.M. Stevens – baskytarista od Steva Veie.
Jean-Paul Bourelly , T.M. Stevens a John Blackwell to je hvězdné muzikantské trio tvořící dynamickou formaci Vibe Music, která vystoupí 4.3. v Lucerna Music baru.

Hudebníci si vybrali Prahu jako místo, kde společně vystoupí.John Blackwell bubeník Princova New Power Generation.bubeník John Blackwell, známý coby člen New Power Generation „malého velkého génia Prince“, patří mezi velké vzory ve hře na bicí nástroje. Sám vydává instruktážní DVD, podle kterého se učí nejen začínající bubeníci po celém světě. Dá se říci, že se řadí mezi deset nejlepších světových bubeníků současnosti.

T.M. Stevens má za sebou zkušenosti z doprovodných kapel Madony, Milese Davise, Joe Cockera či Jamese Browna.

T.M.Stevens je žijící legenda mezi hráči na basovou kytaru. Během své kariéry vystřídal a vystupoval v kapelách Modony, Milese Davise, Bootsy, Collinse, Joe Cockera ci Chaka Khan a Jamese Browna. V současnosti je mimo jiné členem kapely světoznámého kytaristy Steva Veie.
J.P.Bourelly se řadí mezi nejuznávanější kytaristy současnosti.
Jean-Paul Bourelly je významnou osobností současné kytarové hry. Bourelly začínal s klasickou hudbou, v devatenácti letech se ovšem přestěhoval do New Yorku, kde objevil tamní klubovou i pouliční hudbu - a zejména nahrávky Jimiho Hendrixe, který se stal jeho celoživotní láskou i vzorem. V osmdesátých letech se etabloval jako sideman představitelů všemožných stylů, jedním z prvních vrcholů jeho kariéry je spolupráce s Milesem Davisem na jednom z jeho posledních alb Amandla (1990). Jako kytarista a producent se Bourelly stal také pravou rukou vynikající jazz-bluesové zpěvačka Cassandry Wilson, hrál s mnoha experimentujícími jazzmany (McCoy Tyner, Archie Shepp) i rockery (Vernon Reid z Living Colour).

Vibe Music = hudební smršť v podání špičkových muzikantů.


Projekt Vibe Music, který si vybral Prahu za místo, kde 4. března rozpoutá neslyšenou a nevídanou hudební smršť, slibuje obrovský zážitek pro ctitele hned několika hudebních žánrů: rocku, blues, funky, jazzu. Právě kapela Vibe Music, by měla zúročit veškeré muzikantské zkušenosti všech tří skvělých hráčů třaskavou směsí všech výše zmíněných žánrů.
Vibe Music vystoupí v rámci série Prague Intl. Bluenights 4.3. v pražském Lucerna Music baru od 20 hodin.


Vstupenky v prodeji v sítích Ticketpro (www.ticketpro.cz) a Ticketstream (www.ticketstream.cz )

[Zpět na přehled článků v rubrice nové tváře.]