INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

DAVID DORůŽKA & JOSEFINE LINDSTRAND QUARTET (Švédsko/Polsko/CZ) rozjeli své turné
23/4/2005 | Redakce JazzDnes

DAVID DORůŽKA & JOSEFINE LINDSTRAND QUARTET (Švédsko/Polsko/CZ) rozjeli své turnéDAVID DORůŽKA & JOSEFINE LINDSTRAND QUARTET (Švédsko/Polsko/CZ)Josefine Lindstrand (Švédsko) - zpev, David Dorůžka (CZ) - kytara, Jaromír Honzák (CZ) - kontrabas, Lukasz Zyta (Polsko) - bicí

Na Dorůžkově dalším nahrávacím a koncertním projektu, který je plánován na rok 2005, bude účinkovat švédska zpěvačka Josefine Lindstrand a další. Josefine Lindstrandova studovala zpěv, piano a saxofon a spolupracovala s bigbandem. V roce 2002 se zúčastnila evropského turné s European Jazz Youth Orchestra pod vedením Django Batese, který ji poté nabídl spolupráci s jeho vlastním souborem Human Chain. V této formaci koncertovala po celé Evropě. Účinkuje též na posledním CD Django Batese You Live and Learn (Apparently). V současné době žije v Kodani, studuje na Rhythmic Music Conservatorium a koncertuje se třemi různými skupinami v Dánsku a Švédsku. V roce 2004 získala cenu "Ted Gardestad-stipendiet" za kompoziční práci.

DAVID DORůŽKA & JOSEFINE LINDSTRAND QUARTET (Švédsko/Polsko/CZ) rozjeli své turnéDavid Dorůžka od čtrnácti let účinkoval s předními hudebníky na české jazzové scéně. V letech 1999 až 2002 žil Dorůžka v Bostonu ve Spojených státech, kde studoval skladbu a improvizaci na Berklee College of Music. Mezi jeho učiteli byli Joe Lovano, Mick Goodrick a George Garzone a Berklee udělila Dorůžkovi vedle plného stipendia také několik ocenění, např. Wayne Shorter Award a Jimi Hendrix Award. V létě 2000 se Dorůžka zúčastnil mistrovského kurzu pro mladé hudebníky v Aspen v Coloradu, kde jeho lektory byli mimo jiné Herbie Hancock, Brian Blade, Joshua Redman a Christian McBride. Dorůžka byl do tohoto kurzu vybrán jako jediný kytarista na doporučení Pata Methenyho. V létě 2002 se Dorůžka zúčastnil prestižního evropského turné s projektem Swinging Europe pod vedenim pianisty Django Batese. Po dokončení studií na Berklee Dorůžka přesídlil do New Yorku, kde účinkoval s hudebníky jako Rodney Green a Orrin Evans. Dorůžka se objevil na významných festivalech v USA (Monterey, Cleveland a další), Kanade (Montreal), a v mnoha evropských zemích (festivaly ve Vienne, Kodani, Varšavě a další). Mezi zeměmi, ve kterých účinkoval, jsou Spojené státy, Německo, Švýcarsko, Francie, Španělsko, Portugalsko, Dánsko, Švédsko, Polsko a Slovensko.Kromě koncertního vystupování se Dorůžka také věnuje kompoziční a pedagogické činnosti. Dorůžkovo první album, Hidden Paths (Skryté cesty), bylo nahráno v New Yorku v červnu 2003. Po vydání alba Hidden Paths následovalo třítýdenní turné po ČR.
DAVID DORůŽKA & JOSEFINE LINDSTRAND QUARTET (Švédsko/Polsko/CZ) rozjeli své turnéDavid Dorůžka & Josefine Lindstrand Quartet - tour 2005


DAVID DORŮŽKA - kytara

JOSEFINE LINDSTRAND (Švédsko) - zpěv

JAROMÍR HONZÁK - kontrabas

LUKASZ ZYTA (Polsko) - bicí


po 25.4 PRAHA - kostel sv. Vavřince, Hellichova 18, Praha 1; 19:30 - triové vystoupení (Dorůžka, Lindstrand, Honzák)

út 26.4. ÚSTÍ NAD LABEM - Národní dům; 20:00

st 27.4. ČESKÝ KRUMLOV - Music Bar; 20:00
čt 28.4. ČESKÉ BUDĚJOVICE - c.k. Solnice; 20:00

pá 29.4. PRAHA - Český rozhlas, Karlín, přímý přenos koncertu rozhlasovou sítí European Broadcasting Union; 22:30

so 30.4. PÍSEK - RW Café; 20:00

ne 1.5. PRAHA - U Staré paní; 21:00

po 2.5. PRAHA - Konzervatoř Jar. Ježka - seminář o improvizaci a souhře (Dorůžka, Lindstrand); 16:00


po 2.5. PRAHA - AghaRTA Jazz Centrum; 21.00


út 3.5. CHEB - Jazzová kavárna; 20:00

st 4.5. HRADEC KRÁLOVÉ - Central Music Bar; 20:00

čt 5.5. OPAVA - Café Evžen; 20:00


pá 6.5. OSTRAVA - Klub Parník; 20:00

so 7.5. POLIČKA - Divadelní klub; 20.00

ne 8.5. BRNO - klub Alterna; 20.00

DAVID DORůŽKA & JOSEFINE LINDSTRAND QUARTET (Švédsko/Polsko/CZ) rozjeli své turnéCD tria Davida Dorůžky "Hidden Paths" vyšlo u jazzového vydavatelství Cube-Metier.

Více viz www.praguejazz.cz + www.jazz4all.com


Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice nové tváře.]