INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Jeďte na letní jazzovou dílnu!
31/5/2005 | Redakce JazzDnes

Jeďte na letní jazzovou dílnu!Za prvé:
22. Letní jazzová dílna Karla Velebného ‘2005, Fýdlant v Čechách,
13.-20. srpna 2005


Účast v lektorském sboru potvrdili:
Karel Růžička (ředitel a klavír), Luboš Andršt (kytara), Mojmír Bártek (trombón), Jan Beránek (housle), Josef Fečo (kontrabas) Zdeněk Fišer (kytara), Rostislav Fraš (saxofony), Jan Hála (klávesy a big band), Jaromír Hnilička (trubka), Svatobor Macák (saxofony), Pavel Razim (bicí nástroje), Jiří Stivín (flétny), Zdeněk Tichota (basová kytara), Boris Urbánek (klávesy). Z Velké Británie přijedou: Trudy Kerr a Karen Lane (vokál), Martin Hathaway (saxofony)a Milo Fell (bicí nástroje).

Schéma denního rozvrhu je přibližně následující:

9.00 - 9.30 intonační nebo rytmická rozcvička
9.30 - 12.00 náslechová, intonační a rytmická cvičení, výuka v instrumentálních třídách
12.00 - 14.00 polední přestávka
14.00 - 17.00 ansámblová hra, zkoušky big bandu teoretické semináře
17.00 - 19.00 ad libitum (eventuální hraní bez lektorského dohledu)
20.00 - 23.00 jam session

Náplň odpoledních seminářů bude sestavována podle přání účastníků LJD a může být tématicky zaměřena na základy harmonie, improvizace, aranžování, kompozice, nástrojové techniky atp.

Během LJD budou uspořádány tradiční koncerty. Ve středu 17. srpna Koncert lektorů na zámeckém nádvoří, ve čtvrtek a v pátek závěrečné koncerty jednotlivých tříd a Big Bandu LJD 2005.

Cena: Snížený účastnický poplatek činí: Kč 3.290,- (s ubytováním), resp. Kč 2.450,- (bez ubytování) pokud jej český účastník uhradí do uzávěrky 4. července 2005. Po tomto termínu bude účtován poplatek Kč 3.590,- (s ubytováním) resp. Kč 2.700,- (bez ubytování).

Pro bližší informace kontaktujte jazzdnes anebo -
přihlášku je také možno vyplnit on line na stránce:
http://www.sweb.cz/ABStudio/LJDHOME.htm
Uzávěrka 4. července 2005!!!Jeďte na letní jazzovou dílnu!Za druhé:
Letní jazzová dílna Praha 2005
16.-24. července 2005


Stejně jako v minulých letech je toto sedmidenní jazzové soustředění určeno všem muzikantům, ať už začínajícím nebo pokročilým, kteří chtějí načerpat inspiraci, zlepšit své instrumentální, vokální a improvizační dovednosti a chtějí se setkat s ostatními studenty a lektory. Systém výuky je zaměřen jak na získání teoretických znalostí tak na jejich praktické užití během hry v souborech.
V rámci individuálních instrumentálních a vokálních lekcí jsou vyučovány tyto nástroje: saxofon, trumpeta, flétna, zpěv, trombon, piano, kytara, akustická a elektrická basa a bicí nástroje, případně i další nástroje dle možností a schopností lektorů. Studenti jsou v odpoledních souborových lekcích rozděleni do kapel, kde pod vedením lektorů zkoušejí vybraný repertoár a procvičují souhru a komunikaci v kapele.
Teoretické znalosti jsou tématem odpoledních seminářů a přednášek a jejich témata zahrnují například jazzovou harmonii, improvizaci, aranžování, jazzovou historii a další důležité obory.

Lektorský sbor je sestaven z nejlepších jazzových muzikantů a pedagogů z České republiky, Velké Británie, Francie, Německa, Polska, Švédska a dalších zemí. Ti se svým studentům představí na lektorském koncertě na začátku dílny.
Velmi důležitou součástí programu jsou večerní jam-sessions, kterých se účastní jak studenti tak i lektoři a kde si může každý zahrát s ostatními v atraktivním klubovém prostředí. Stejně jako loni se budou jam-sessions konat v nedalekém půvabném kulturním centru Dobeška. Nezanedbatelnou skutečností je i relativní blízkost známých pražských jazz klubů, kde budou v rámci dílny také probíhat doprovodné akce, koncerty a jam-sessions. Do vybraných jazz klubů budou mít účastníci dílny slevu vstupného. Týdenní program vyvrcholí veřejným koncertem všech studentských souborů v koncertním sále Dobešky.

Místo a termín konání:
Letošní ročník proběhne ve dnech 16. - 24. července v budově Konzervatoře a VOŠ Jaroslava Ježka, Roškotova 1692/4, Praha 4 Braník. Příjezd mimopražských účastníků 16.7. od 15:00 hod., odjezd 24.7. dopoledne.


Lektorský sbor:
Trumpeta – František Tomšíček (CZ)
Flétna – Jiří Hála (CZ)
Trombon – Přemek Tomšíček (CZ)
Saxofon – Osian Roberts (GB), Rostislav Fraš (CZ)
Zpěv – Josefine Lindstrand (S)
Piano – Pavel Wlosok (USA), Jiří Nedoma (CZ)
Kytara – Christian Rover (D), David Dorůžka (CZ), Petr Zelenka (CZ/F)
Kontrabas – Rätus Flisch(CH)
Baskytara – Jan Jakubec(CZ)
Bicí nástroje – Lukasz Zyta (PL)

Kursovné a ubytování:
Kursovné činí stejně jako loni 3200,-Kč. Ubytování je zajištěno přímo v ubytovacích prostorách konzervatoře a platí se zvlášť přímo u pronajímatele konzervatoře při zápisu. Cena za ubytování není součástí kursovného a bude aktuálně upřesněna.
Pro bližší informace prosím můžete navštívit organizátory na webové adrese:
http://www.czechjazz.org
Dotazy a přihlášky na dílnu zasílejte na e-mailovou adresu:
ljdpraha@seznam.cz
nebo na poštovní adresu:
Česká jazzová společnost
Radlická 99
150 00 Praha 5
tel/fax: 251 556 683

Jeďte na letní jazzovou dílnu!Za třetí:
Letná jazzová dielňa Bratislava, 4. - 8. 7. 2005,


Chcete hrať alebo spievať jazz a hľadáte k nemu cestu? Potrebujete sa zdokonaliť v jazzovom prejave? Príďte na Letnú jazzovú dielňu 2005, ktorú v dňoch 4. 7. – 8. 7. 2005 organizuje Slovenská jazzová spoločnosť, tradične v KC Nivy, Súťažná ulica 18, Bratislava.
Lektormi budú významní slovenskí hudobníci:/min. rok napr.: klavír – Gabriel Jonáš, Ľubomír Šrámek, bicie – Marcel Buntaj, Martin Valihora, Majo Ševčík, basgitara/kontrabas – Martin Gašpar, Juraj Kalász, gitara – Matúš Jakabčic, Juraj Burian, spev – Peter Lipa, Zuzana Suchánková, Berco Balogh, saxofón – Dušan Húščava, Milo Suchomel.
Ak bude záujem, otvorí sa aj odbor perkusie, ktorú povedie Eddy Portella /Mango Molas, Latino...
V prípade záujmu bude Dušan Húščava vyučovať aj klarinet a flautu, v prípade záujmu možnosť otvoriť aj ďaľšie nástroje napr. trúbku.....

Letná jazzová dielňa sa začína 4. 7. 2005 o 11:00 hod.
Výučba bude prebiehať každý deň medzi 9.00 – 12.00 13.00 – 16.00 hod.
V pondelok nástup o 11.00 hod.
Piatok bude výučba do 12.00 hod.
Cena kurzu: 1.500,-Sk / zaplatiť na mieste v hotovosti, alebo na č. ú: 4001 038 906/3100
Je potrebné doniesť: notový zošit, nástroj /bubeníci paličky /
Možnosť zabezpečiť ubytovanie pre mimobratislavských záujemcov.
Prihlásiť sa môžete na adrese /najlepšie mejlom/:
Slovenská jazzová spoločnosť, Michalská 10, 815 36 Bratislava alebo
sjs@gti.sk.
Telefón 0903 464 265.
Je nutné sa dopredu prihlásiť!Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]