INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

MIROSLAV VITOUS QUARTET
1/9/2005 | Petr Mikšovič

MIROSLAV VITOUS QUARTETPo úspěchu jeho posledního alba Universal Syncopation (ECM) Miroslav vytvořil kvartet se kterým se představí 24.10. v Lucerna Music baru v Praze a 26.10. v Brněnském Semilasse.
A to v tomto obsazení :

MIROSLAV VITOUS QUARTET

Miroslav VITOUS (db)

Gary CAMPBELL (sax)

Ramberto CIAMMARUGHI (p)

Gerard CLEAVER (dr)


Miroslav Vitouš je fenomenální kontabasista. V 6 letech začal hrát na housle, od 10 let hraje na piano a od 14 let na kontrabas. Je studentem mezinárodně uznávaného profesora Františka Pošty. Po absolvování Pražské konzervatoře vyhrál stipendium na Berklee College of Music v Bostonu, záhy odešel do New Yorku. Hrál s Milesem Davisem, Bobem Brookmeyerem, Cickem Coreou, Artem Farmerem, Stanem Gatzem, Charlie Marianem and Herbie Mannem. V roce 1970 Založil s Joe Zawinulem a Waynem Shorterem skupinu Weather Report. Tři roky poté zakládá skupinu s Johnem Surmanem, Kenny Kirklandem a Jonem Christensenem. V roce 1979 se Vitouš stává ředitelem Jazz Department v New England Conservatory v
Bostonu.Jeho tvorba přesahuje i na pole vážné hudby, vystupuje také s Pittsburg Symphony Orchestra a v Music of Viva Boston.

Nyní vydává u labelu ECM records a k nám přijíždí s programem k poslední desce Universal Syncopation.

[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]