INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Lipa Peter & Band: Live in Akropolis Prague
11/9/2005 | Petr Mikšovič | Indies

Mezinárodně respektovaný zpěvák a skladatel Peter Lipa se svým vynikajícím bandem odehrál koncem března v pražské Akropoli skvělý koncert na který si přizval milé hosty: "Samozřejmě, když jde o takovou mimořádnou událost, tak jsem se snažil přinést na nahrávku i něco navíc. Zároveň jsem se snažil aby do skupiny zapadli, abychom si s nimi rozuměli po muzikantské stránce" sděluje Peter Lipa. "S Ondřejem Konrádem a Janou Kirschner se známe delší čas a tak bylo snadné najít společnou řeč. Zdeňek Bína mě fascinuje svým zpěvem a hru na kytaru od první chvíle, kdy jsem ho spatřil a tak jsem byl rád, že přijal pozvání. A když přišel na podium a zahrál první tóny, začalo mi být jasné, že to byla ta nejlepší volba kytaristy pro tuto příležitost."
Peter Lipa za podpory své doprovodné skupiny ve složení - klávesy Juraj Tatár, baskytara Martin Gašpar, saxofon Michal Žáček a bicí Marcel Buntaj odehrál přes dvě hodiny trvající skvělý koncert. "Možná bude v budoucnosti běžné, že muzikanti budou nahrávat CD a zároveň vydávat i DVD, ale pro mne to byla mimořádná událost. Od chvíle kdy jsem věděl, že se DVD bude zcela jistě realizovat, jsem přemýšlel co všechno na DVD má být. Bylo to těžké rozhodování, já už zpívám 40 let, navíc jsem hrál nejméňe 40 různými muzikanty. Nakonec výsledek je něco současným stavem mého vystupování a Best of ..." Na koncertě zazněli všechny známé hity (Prosperita, Maturantky, Balada o 4 koňoch), ale také hity z posledního alba Petera Lipy "Beatles in Blue(s)". Devatenáct skladeb, více než dvě hodiny živé hudby a také bonusové klipy a fotogalerii najdete na tomto koncertním DVD. Režie videozáznamu se ujal Petr Hajn. Na CD je z časových důvodů o 6 písní méně, i tak má CD 80 minut.


Křest alba proběhne:
22.9. BRNO - Stará Pekárna
23.9. VSETÍN - Divadelní sál DK Vsetín 19.00 hod.
24.9. LITOMĚŘICE - Litoměřické vinobraní
25.9. PRAHA - Palác Akropolis


Lipa Peter & Band:  Live in Akropolis PraguePeter Lipa -Najvýznamnejšia osobnosť slovenského jazzu. Spevák, skladateľ, organizátor, moderátor, manažér jazzového diania, dlhoročný dramaturg a promotér popredného európskeho festivalu Bratislavské jazzové dni. V ankete časopisu Medzinárodnej jazzovej federácie Jazz Forum sa už v 80. rokoch pravidelne umiestňoval medzi najlepšími európskymi jazzovými spevákmi. Vychádza z bluesu, soulu i klasického mainstreamového idiómu. Je veľmi flexibilný a má výbornú štýlovú orientáciu. Jeho rozpätie siaha od klasických jazzových štandardov a dixielandu cez latinskoamerický jazz, jazzový šansón a spirituál až po funky a rock. Netají ovplyvnenie spevákmi ako Jimmy Rushing, Ray Charles, Al Jarreau, Joe Cocker či Bobby McFerrin. Spontánne improvizačný typ. V súčasnosti sa dopracoval k „nadštýlovému" pesničkárstvu.

Skladby DVD:
1. Lonely Avenue
2. P.S. I Love You
3. The House Of The Rising Sun
4. Get On Board
5. I Saw Her Standing There
6. Mám túžbu
7. Dobré skutky
8. I Wanna Be Your Man
9. Do You Want to Know a Secret
10. Domáci kutil
11. Málo
12. Raz do týždňa
13. Caracas
14. Život ma neraz prehol cez koleno
15. Walk Right In
16. Alright, Okay, You Win
17. Prosperita
18. Maturantky
19. Balada o štyroch koňoch
Celkový čas koncertu 2:02:26

Bonus videoklipy:

1. Mäsíčko
2. Páni v najlepšich rokoch
3. Balada o štyroch koňoch
+ Fotogalerie


Skladby na CD:
1. Mám túžbu 5:06
2. I Saw Her Standing There 4:35
3. Dobré skutky 5:42
4. Raz do týždňa 6:58
5. Domáci kutil 5:18
6. Caracas 6:55
7. Život ma neraz prehol cez koleno 5:25
8. I Wanna Be Your Man 7:32
9. Alright, Okay, You Win 3:32
10. Málo 7:01
11. Balada o štyroch koňoch 7:35
12. Prosperita 4:55
13. Maturantky 8:32

[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]