INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

JAZZ GOES TO TOWN - den první
19/10/2005 | Borek Smékal

JAZZ GOES TO TOWN - den první

Nastala podzimní doba a s ní i rozjezd jazzových festivalů. Jeden z nich se právě teď koná v Hradci Králové. Smyslem festivalu dle organizátorů bylo, aby šel jazz ulicemi města. První festivalový den zahájil na náměstí Bridge Band z Karlova mostu. Jeho vystoupení jsem neshlédnul, ale vydal jsem se ulicemi hned do prvního klubu v Adalbertinu , kde se chystala kapela Bukake a Petr Lipa band. Sál byl zcela naplněn. Hned v úvodu pronesl Petr Lipa proslov k zahájení festivalu . V první polovině zazněly instrumentální skladby, které přesvědčily o tom, že muzikanti jsou opravdu zdatní zahrát blues, jazz, funky i latinu.
Vynikající spojení tří rytmických nástrojů - razantní bicí Marcela Buntaje , precizní hra na basu Martina Gašpara a zajímavý styl klavíristy Juraje Tatára Vás nenechá v klidu.
Ve druhé polovině přivítala kapela hosta Petra Lipu a společně zahráli starší skladby z jejich repertoáru, ale i nové písně z chystané desky. Petr Lipa byl ve skvělé formě a nezklamal. Jeho úspěch i popularita je znát na kladné odezvě v publiku . Rozloučil se dvěma přídavky a tím ukončil i první klubový koncert.

Další koncert se konal v AC klubu , kde se připravovala Vibe Fantasy Radka Krampla.
Nastala nečekaná změna a to, že v sestavě s ním nevystoupil Marcel Bárta, ani Vít Švec, ale přivezl si dvě zdatné náhrady, které nezklamaly. Hned v úvodu zazněly známé standardy a Radek Krampl předvedl, že je mistrem v umění hry na vibrafon, který je nepříliš typický v jazzových sestavách, ale proslavili ho především průkopníci Linoel Hampton a Gary Burton. Atmosféra v přeplněném AC klubu byla vynikající. Potlesk na otevřené scéně dodal zcela jistě muzikantům náboj k lepším a lepším výkonům. Tento večer byl příjemný a v tomto klubu se ještě setkáme ve čtvrtek s uskupením NUO.


Borek Smékal

[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]