INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Osmý ročník Jazz Brno ve druhé půlce
23/10/2005 | Redakce JazzDnes

Osmý ročník Jazz Brno ve druhé půlceOsmý ročník Jazz Brno

Série koncertů JAZZ BRNO 2005 vstoupila do své druhé půle. Zveme Vás na její nejbližší koncerty a také vypisujeme soutěž o volné vstupenky!


Alterna, ne 30.10. ve 20 hod. - Jaromír Honzák Quartet (Polsko/CZ)

Michal Tokaj – piano, David Dorůžka – kytara, Jaromír Honzák – kontrabas, Lukasz Zyta - bicí


Jaromír Honzák je nejznámější domácí kontrabasista. Kromě svých jazzových aktivit spolupracuje s Ivou Bittovou, bratry Ebenovými, Vladimírem Václavkem, Jaroslavem Duškem a jeho divadlem Vizita. Kvartet Jaromíra Honzáka, mimo jiné držitele Zlatého anděla v kategorii jazz&blues, je pokračováním a podle slov lídra jakýmsi "zjemněním" zvuku jeho předchozího mezinárodního kvintetu. Ten je zachycen na albu Present Past (Indies Records, 2003), oceněném jako nejlepší domácí jazzová nahrávka roku 2003. Složení kvartetu je výsledkem Honzákovy několikaleté spolupráce s polskými muzikanty a kytaristou Davidem Dorůžkou. Hudba kvartetu, tvořená vlastními skladbami jeho členů, se vyznačuje společně sdíleným smyslem pro specifický hudební jazyk. Jde o soudobý jazz, otevřený inspiraci jiných hudebních stylů, komorní a současně nabitý strhující energií.


Osmý ročník Jazz Brno ve druhé půlceAlterna, ne 6.11. ve 20 hod. - Sax & Crime (Rakousko)

Harald Kräuter - saxofon, zpěv, show, Thomas Vigl - baskytara, mašinky, show


Vzpomínáte na Tres Hombres v klasické sestavě? Na pódiu stojí s amplionem u úst neskutečně charismatický lídr, kšandy a popruh od saxofonu se mu zařezávají do nahého těla a boty jsou zakopnuty někde pod pódium... Tak takový je dodnes saxofonista Harald Kräuter, který se mezitím stihl vrátit i k Tres Hombres. Haraldův sólový projekt Sax & Crime stojí na fúzi neuvěřitelného pódiového nasazení, rapu, jazzu, kabaretu, šansonu včetně "satiricko-parodického zneužití" různých popikon (Falco, Elvis Presley, James Brown, Michael Jackson, George Gershwin) i léty zavedených hudebních a textových klišé mainstreamového rocku. Navíc oceníte živelnost, nezařaditelnost a smysl pro "producírování se" tohoto dua. Více viz www.saxandcrime.xlnet.atOsmý ročník Jazz Brno ve druhé půlceAlterna, ne 13.11. ve 20 hod. - Jazz Efterrätt (CZ)

Martin Plachý – saxofon, Jan Veverka – trombon, Petr Beneš – klávesy, Lukáš Chejn – kytara, Tomáš Uhlík – baskytara, Lukáš Doksanský - bicí


Soubor Jazz Efterrätt (Jazzový zákusek, výraz ze švédštiny) vznikl v Praze 1998. Žánrově lze JE zařadit na rozhraní jazzu, funky a soulu, skupina si však ráda zahraje i latinu. Své debutové album "Nakousnuto" vydali v roce 2001 a jako hosté byli na natáčení přizváni Ridina Ahmed a Rylow Williams (oba zpěv). Repertoár obsahuje jak vlastní skladby, tak známé, nově zaranžované standardy. Členové skupiny spolupracovali s Monkey Business, King Size, Velebandem a Hot Line. JE vystupují v klubech a bývají pravidelným hostem jazzových festivalů. Během koncertu se střídají dynamické kusy s náladovými, originální s převzatými. Na podzim 2005 vydávají svoji druhou desku, na které produkčně spolupracoval král jazzové baskytary a bývalý spoluhráč legendárního Milese Davise, Američan Marcus Miller. Někteří členové Jazz Efterrätt připravili též projekt se symfonickým orchestrem. Více viz: www.jazzef.com
Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]