INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Chameleon
31/12/2005 | Borek Smékal

ChameleonTato zajímavá jazzrocková kapela funguje již přes skoro třicet let a prošla velkým vývojem a změnami především personálními. Založil ji již zesnulý kytarista |Petr Homolka společně s Milošem Kolářem.V té době repertoár tvořily rockové převzaté skladby. Postupem času a na přelomu osmdesátých let se v této sestavě vystřídala celá řada muzikantů ze Svitavského kraje a hudba směřovala do fúze jazzu . Významnou roli v sestavě sehrál známý klávesista Jan Kolář. Kapelou prošel v devadesátých letech bubeník Libor Friedl a po nečekané smrti kytaristy Petra Homolky v roce 2002 celé těleso na čas utichlo. Netrvalo dlouho a celá sestava se téměř vyměnila a přesunula z České Třebové do Moravské Třebové, kde má nyní své zázemí a začala se učit původní repertoár a vytvářet současně nové skladby. Jakoby se stal zázrak a nové tváře Chameleonu jenom prospěly.

ChameleonSoučasná sestava je Radim Slezák – perkuse, zpěv, Petr Tichý – baskytara, Petr Smékal – kytara, Jiří Frýbort – bicí, Petr Smékal Jr. – saxofon, Vratislav Dvořák – alt saxofon. Tito hráči účinkovali i v jiných významných kapelách, jako např. Toč Kolotoč, Franta Černý a jeho bývalý Povian , Kaderus Blues, Baklažán a Trio De Janeiro a nadále s některými spolupracují.

ChameleonZhlédnul jsem jejich koncert v divadle Trám ve Svitavách. Tento příjemný prostor kapele vyhovoval a publikum se po celou dobu dobře bavilo. V jejích skladbách je vidět vyhranost hudebníků a jejich nápaditost. Zahráli i pár převzatých kousků ve stylu Stanleyho Clarka. Vtipné texty a průpovídky zpěváka - perkusisty Radima Slezáka zlehčí na úvod každou skladbu, svérázný styl kytarového umění vás uvede v napětí, plynulost a nápaditost bicích společně s pestrou basou a vypracovanými melodickými chorusy na saxofon poukazují na to, že muzikálnost a sehranost této sestavy je na vysoké úrovni.

ChameleonChameleon účinkuje převážně po klubech ve východních Čechách či festivalech, např. v Hořicích na Jazznights, nebo na Jazz a litle othervise v Lanškrouně či jiných akcích v okolí. Kapela má i své CD s živým záznamem z koncertů, ale snad se dopracují již brzy ke studiovému albu. Více informací o kapele naleznete na www.manarola.com/chameleon


[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]