INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

JAZZ V ZEMANCE - únor 2006
13/2/2006 | Redakce JazzDnes

JAZZ V ZEMANCE - únor 2006

Přijměte pozvání na druhý ze série jazzových koncertů "Jazz v Zemance", který se uskuteční ve čtvrtek 16. února od 19:30 hod. Pořádající agentura 24-7promotion ve spolupráci se společností Tradewind a Zemanovou kavárnou zakládá novou tradici jazzových večerů, harmonicky korespondujících s reprezentativním prostředím Zemanovy kavárny. Špičkové jazzmany kavárna vítá pravidelně každý třetí čtvrtek v měsíci. V pořadí druhé vystoupení představí po celé Evropě proslulého pianistu, aranžéra a skladatele Milana Svobodu se svým Quartetem složeným ze smetánky českých jazzových instrumentalistů.


JAZZ V ZEMANCE - únor 2006Milan Svoboda - klávesy
Milan Krajíc - tenor a soprán saxofon
Filip Spálený - baskytara
Ivan Audes - bicí

16. února, 19:30, Zemanova kavárna, Brno


Vstup volný, kapacita omezená.Milan Svoboda patří mezi přední osobnosti české hudební scény. Jako jazzový pianista a bandleader si získal velké mezinárodní renomé. Jeho tvůrčí záběr, jako skladatele a dirigenta, je velmi široký, od moderního jazzu přes muzikál, filmovou a scénickou hudbu až k soudobé hudbě vážné. V roce 1974 založil svůj první jazzový orchestr Pražský Big Band který se významně zapsal do historie nejenom českého, ale i evropského jazzu. Jako dirigent stál později v čele Česko/Polského big bandu sestaveného ze špičkových sólistů zvučných jmen obou zemí.

Hudba Kvarteta Milana Svobody navazuje na tradici moderního jazzu 60. a 70. let. Objevují se zde však také vlivy rocku, folklóru a soudobé hudby vážné. Milan Svoboda řadí často své kompozice do větších tématických celků a vznikají tak příznačné suity, které umožňují dostatek prostoru pro kreativní improvizace všech členů skupiny. Se svým kvartetem koncertoval Milan Svoboda téměř po celé Evropě, v USA a v Indii, zúčastnil se řady jazzových festivalů a nahrál gramofonová alba: "Okno dokořán", "The Boston Concert", "Dedication", "Dnes večer zítra ráno", "Milan Svoboda Q & Tony Lakatos", "Znamení střelce" a "Live At The Castle". Prestižní byla jeho účast na prvním ročníku festivalu "European Jazz Night" ve Vídni, který přenášela televizní společnost EBU do celé Evropy.


www.24-7promotion.cz/zemanka

Redakce Jazzdnes

[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]