INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Jazzoví Face of the Bass vyjíždějí na své první velké turné
17/3/2006 | Redakce JazzDnes

Jazzoví Face of the Bass vyjíždějí na své první velké turné

Jeden z nejlepších českých jazzových kontrabasistů Jaromír Honzák vyráží na turné v rámci projektu Jazz do regionů s Českou spořitelnou (více viz http://www.jazzdoregionu.cz se svou zbrusu novou kapelou Face of the Bass.

„Nachystal jsem po dlouhé době ryze český projekt, na němž se kromě mne skladatelsky podílí i mladá a nadějná pianistka Beata Hlavenková. Nové trio je hudebně i zvukově ještě o kousek dál od jazzového mainstreamu než můj česko-polský jazzový quartet. Hudba není žádná prvoplánová fusion music, spíše se chci pokusit dát volný průběh různým inspiračním impulsům, které není možné naplno realizovat v mém kvartetu,“
sdělil Jaromír Honzák

Jazzoví Face of the Bass vyjíždějí na své první velké turnéFace of the Bass – turné 2006

po 6.3. - JIHLAVA – Jazz Club, 19.30 hod.

út 7.3. - HRADEC KRALOVÉ – AC Klub, 20 hod.

pá 10.3. - BEROUN – U Madly, 20 hod.

pá 17.3. - CHEB – Jazzová kavárna, 20 hod.

so 18.3. - TEPLICE – Jazz Club, 20 hod.

ne 19.3. - LIBEREC - Lidové sady, 20 hod..

po 20.3. - ÚSTÍ NAD LABEM – Národní dům, 20 hod.

út 21.3. - PISEK – RW Cafe, 20 hod.

st 22.3. - PRACHATICE – Prima Vera, 20 hod.


čt 23.3. - OPAVA – U Přemka, 20 hod.

pá 24.3. - OSTRAVA – Parník, 20 hod.

so 25.3. - HOLEŠOV – MKS Drive Club, 20 hod.

ne 26.3. - BRNO – Alterna, 20 hod..
Face of the Bass - obsazení:

Beata Hlavenková - klávesy (Fender Rhodes & syntezátor)

Jaromír Honzák – kontrabas

Roman Vícha - bicí


Beata Hlavenková je absolventkou Janáčkovy konzervatoře v Ostravě (1998) a University of Massachussets (2004). Během svých konzervatorních studií složila řadu děl z oblasti vážné hudby. Během studií v USA byl jejím hlavním zájmem již jazz. Beata vystupovala např. s Johnem Claytonem, Curtisem Fullerem, Adamem Kolkerem a dalšími významnými hudebníky. Po návratu do České republiky se aktivně zapojila do místní hudební scény – hraje ve společném projektu se svým manželem Patrikem zvaném S’aight a založila své vlastní trio. Dále působí např. s Lenkou Dusilovou a Ondřejem Konrádem. Učí kompozici a jazzové piano na jazzovém oddělení VOŠ J.Ježka.


Jaromír Honzák je absolventem Státní konzervatoře v Teplicích (1982) a ročního stipendijního studia na Berklee College of Music v Bostonu (1989-90). Na pražské jazzové scéně začínal ve skupině Naima, hrál v Triu Karla Růžičky a doprovázel řadu zahraničních sólistů (Bill Hardman, Phil Wilson, Art Farmer, Victor Lewis atd.) Po návratu z USA se zaměřil na vlastní projekty. Natočil 3 autorská CD, která byla oceněna jak Cenou Harmonie (2x) tak i zlatým Andělem (Present Past). Jeho skladby byly oceněny v mezinárodních soutěžích (John Lennon Songwriting Contest, USA Songwriting Competition). Honzák rovněž vede svůj česko-polský kvartet, je členem skupiny bratří Ebenů a vedoucím jazzového oddělení VOŠ J. Ježka.

Roman Vícha v současnosti dokončuje studium na výše zmíněné škole a již dnes je jedním z nejvyhledávanějších mladých bubeníků. Jeho stylový záběr je široký o čemž svědčí množství kapel, ve kterých hraje: Soil, Gumbo Ondřeje Konráda, Muff, Thelonica...Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]