INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Jazzoví Face of the Bass vystoupí v neděli 26.3. v Brně
24/3/2006 | Redakce JazzDnes

Jazzoví Face of the Bass v neděli 26. března vystoupí v brněnském klubu Alterna.
(Listovy koleje), Kounicova 48, 20 hod.


Beata Hlavenková - klávesy (Fender Rhodes & syntezátor)

Jaromír Honzák – kontrabas

Roman Vícha - bicí


Beata Hlavenková je absolventkou Janáčkovy konzervatoře v Ostravě (1998) a University of Massachussets (2004). Během svých konzervatorních studií složila řadu děl z oblasti vážné hudby. Během studií v USA byl jejím hlavním zájmem již jazz. Beata vystupovala např. s Johnem Claytonem, Curtisem Fullerem, Adamem Kolkerem a dalšími významnými hudebníky. Po návratu do České republiky se aktivně zapojila do místní hudební scény – hraje ve společném projektu se svým manželem Patrikem zvaném S’aight a založila své vlastní trio. Dále působí např. s Lenkou Dusilovou a Ondřejem Konrádem. Učí kompozici a jazzové piano na jazzovém oddělení VOŠ J.Ježka.
Jaromír Honzák je absolventem Státní konzervatoře v Teplicích (1982) a ročního stipendijního studia na Berklee College of Music v Bostonu (1989-90). Na pražské jazzové scéně začínal ve skupině Naima, hrál v Triu Karla Růžičky a doprovázel řadu zahraničních sólistů (Bill Hardman, Phil Wilson, Art Farmer, Victor Lewis atd.) Po návratu z USA se zaměřil na vlastní projekty. Natočil 3 autorská CD, která byla oceněna jak Cenou Harmonie (2x) tak i zlatým Andělem (Present Past). Jeho skladby byly oceněny v mezinárodních soutěžích (John Lennon Songwriting Contest, USA Songwriting Competition). Honzák rovněž vede svůj česko-polský kvartet, je členem skupiny bratří Ebenů a vedoucím jazzového oddělení VOŠ J. Ježka.
Roman Vícha v současnosti dokončuje studium na výše zmíněné škole a již dnes je jedním z nejvyhledávanějších mladých bubeníků. Jeho stylový záběr je široký o čemž svědčí množství kapel, ve kterých hraje: Soil, Gumbo Ondřeje Konráda, Muff, Thelonica...Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]