INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Kaltenecker Trio (Maďarsko) mají dva koncerty v Brně v rámci českého turné 2006
31/3/2006 | Redakce JazzDnes

Kaltenecker Trio (Maďarsko)_jazz_dva koncerty v Brně v rámci českého turné 2006

po 3.4. 2006 - BRNO - Stará Pekárna, Štefánikova 8, 20 hod.

so 8.4. 2006 - BRNO, Veselá vačice, Běhounská 22, 20 hod.Kaltenecker Trio (Maďarsko) mají dva koncerty v Brně v rámci českého turné 2006Kaltenecker Trio (Hungary)

Zsolt Kaltenecker - klávesy, syntezátor, Péter Papesch - baskytara, Gergő Borlai - bicí


Vynikající maďarské fusion trio, které slaví takové úspěchy ve světě, že má např. vlastní nahrávací label a booking agenta v Japonsku. Hudba tria není žádný mainstreamový jazz a obehrávání stokrát slyšených standardů, ale moderní jazz, zahraný od podlahy, s výraznými přesahy k etnické hudbě, rocku, vision i new age music. Zdůrazněný eklektický přístup ale nakonec vytváří velmi charakteristický sound tohoto budapešťského tria. Více viz http://www.kalteneckertrio.com

Zsolt Kaltenecker (1970) - absolvoval akustické (a jazzové) piano na akademii Ference Liszta v Budapešti a hned poté pokračoval v soukromých studiích v New Yorku. V roce 1999 získalo jeho debutové sólové CD "Songs from the 20th Century" ocenění jazzové album roku. Od roku 2002 hraje i na elektrické klávesové nástroje a stále hledá cesty, jak prolomit bariéry a zvuková omezení tradičních pianových trií.Péter Papesch 1973) - jeden z nejlepších současných baskytaristů v Maďarsku byl původně samouk. Na jeho přístup k nástroji měl velký vliv Jaco Pastorius a Stanley Clarke. Jeho předností je bezchybné zvládnutí mnoha hudebních stylů a žánrů.Gergő Borlai 1978) je též samoukem, jehož styl ovlivnili Billy Cobham a Denis Chambers. Hrál s mnoha kapelami, dvakrát byl vyhlášen maďarským jazzovým bubeníkem roku. V roce 2001 si postavil vlastní kapelu nazvanou European Mantra.
Kaltenecker Trio (Maďarsko) mají dva koncerty v Brně v rámci českého turné 2006Kaltenecker Trio (Hungary)

Zsolt Kaltenecker - klávesy, syntezátor, Péter Papesch - baskytara, Gergő Borlai - bicí

po 3.4. 2006 - BRNO - Stará Pekárna, Štefánikova 8, 20 hod.

so 8.4. 2006 - BRNO, Veselá vačice, Běhounská 22, 20 hod.Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]