INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Miriam Bayle Band vyjíždí na rozsáhlé turné
3/4/2006 | Redakce JazzDnes

Miriam Bayle Band vyjíždí na rozsáhlé turné


Jedna z nejlepších jazzových zpěvaček působících na domácí scéně, v Praze domestikovaná Slovenka Miriam Bayle, vyráží na rozsáhlé turné v rámci projektu Jazz do regionů s Českou spořitelnou (více viz http://www.jazzdoregionu.cz ) se svou doprovodnou kapelou Miriam Bayle Band, složenou z předních českých hráčů. Časově sevřené turné obsáhne 14 klubových koncertů, účast na prestižním brněnském JazzFestu a koncert v Berlíně.

Miriam Bayle Band

Miriam Bayle - zpěv, Radek Zapadlo - saxofon, Jakub Zomer - piano, Petr Dvorský / Rasťo Uhrík - kontrabas, Pavel "Bady" Zbořil - bicíMiriam Bayle Band vyjíždí na rozsáhlé turnéčt 06.4. - HRADEC KRÁLOVÉ, AC Klub VLA, 20 hod.

pá 07.4. - POLIČKA, Divadelní klub, 20 hod.

so 08.4. - BERLIN, Kunstfabrik Schlot, 21.30 hod.

po 10.4. - JIHLAVA, Jazz Club Horáckého divadla, 19.30 hod.

út 11.4. - PÍSEK, RW CAFE, 20 hod.

st 12.4. - ČESKÉ BUDĚJOVICE, c.k. Solnice, 20 hod.

čt 13.4. - PRACHATICE – Pizzeria Prima Vera, 20 hod.

pá 14.4. - CHEB, Jazzová kavárna, 20 hod.

so 15.4. - TEPLICE, Jazz Club, 20 hod.

út 18.4. - ÚSTI NAD LABEM, Národní dům, 20 hod.

st 19.4. - OPAVA, vinárna U Přemka, 20 hod.

čt 20.4. - OLOMOUC, Jazz Tibet Club, 20 hod.

pá 21.4. - OSTRAVA, Klub Parník, 20 hod.

so 22.4. - BRNO - JazzFest, Semilasso, 20 hod.

ne 23.4. - BŘECLAV, kino Koruna, 19 hod.

po 24.4. - LIBEREC, Lidové sady, 19.30 hod.


Miriam Bayle je jazzová zpěvačka ze Slovenska, působící v Praze. Zpívá s celou českou i slovenskou jazzovou špičkou. Její repertoár se skládá z klasických jazzových standardů - balad, latin jazzu a swingu. Miriam suverénně zvládá jak jemnější, tak dravější projev, i velice něžné polohy svého hlasu. Její doménou je jen zřídka slýchaný talent pro scatové improvizace, kterými obohacuje většinu svých písní. Hlas Miriam Bayle ve scatových polohách je opravdovým fenoménem.

a názory jazzových publicistů: Bayle dozrála v interpretku bezvýhradně profesionálních kvalit, což u našich jazzových zpěvaček není běžné. Má dar drsného, tmavého hlasu a používá jej s maximálně procítěním, nekompromisně swingujícím stylem. Standardový repertoár volí zeširoka, sexappeal v projevu a strhující umění scatu z ní jednoznačně činí zjev, který by po vzoru Evy Olmerové, Vlasty Průchové či Jany Koubkové měl v budoucnu přesáhnout hranice jazzového rybníčku.
(P. Konrádová, Harmonie 6/2003)


Miriam Bayle Band vyjíždí na rozsáhlé turnéZpěvačka původem z Liptovského Mikuláše je na první pohled pozoruhodná osobnost. Jak to říct? Vycítíte, že kdyby na to přišlo, nešla by pro drsné slovo daleko. A taky občas nejde. Ani se zpěvem se někdy ve vytržení moc nepáře, prostě "to tam sází". Myslím, že je to tenhle moment sex appealu, silné emoce a jakási nekompromisnost, co tak nabíjí její alt, stejně jako ji samou, elegantní a milou mladou ženu. Když se koncert vydaří, její zpěv vám způsobí husí kůži a odnese vás daleko do vnitřního světa. K tomu připočtěme nadšení z výtečného scatu a zážitek je na světě. Miriam Bayle, nejlepší jazzový vokál v Praze...

(Vl. Kouřil, Muzikus)
Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice OSOBNOSTI.]