INZERCEPRACE.CZ EMODELING.CZ
PŘIHLÁŠENÍ

registrovat

Jazz Goes To Town v Brně
30/4/2006 | Martina Himerová

Organizátoři prestižního Mezinárodního jazzového festivalu Jazz Goes To Town, jehož XII. ročník se letos v říjnu uskuteční v Hradci Králové, připravili malou ochutnávku festivalové atmosféry v podobě koncertu s názvem Jazz Goes To Brno, který se uskuteční 11. května 2006 od 19.30 hodin v Městském divadle Brno. Nabídne brněnsko-hradecké setkání jazzových muzikantů a výstavu fotografií z loňského XI. ročníku. Pod názvem Jazz den po dni se skrývá kolekce snímků ateliérů Fixca & Datelier a Razzia, které zachytily interprety a dění na královehradeckém festivalu Jazz Goes To Town v říjnu 2005.

Interpreti

Hlavní hvězdou koncertu bude jazzman Peter Lipa, který vystoupí se svým kvartetem tvořeným prvotřídními hudebníky (Juraj Tatár, Martin Gašpar, Marcel Buntaj, Michal Žáček) v minulosti participujícími na mnohých projektech slovenské poulární a jazzové scény (Jana Kirschner, Richard Muller, Team, IMT Smile, Tutu, Ash, a další.) JH Big band Hradec Králové je nadšeným sdružením muzikantů pod vedením kapelníka Jiřího Hasala s radostí interpretujícím známé swingové standardy, ke spolupráci si přizvali brněnské jazzmany Mojmíra Bártka (trombón), Jaromíra Hniličku (trubka) a Güntera Kočího (saxofon, housle). Dalšími účinkujícími je svěží, nově vzniklá brněnská jazzová formace J4 z 05 (Radim Hanousek kvartet).

Peter Lipa
Důležitá osobnost slovenského jazzu. Zpěvák, skladatel, organizátor, moderátor, manažer jazzového dění, dlouholetý dramaturg evropského festivalu Bratislavské jazzové dni a druhým rokem také festivalu Jazz Goes To Town.
Jeho muzika vychází z blues, soulu i klasického mainstreamu. Má výbornou stylovou orientaci, jeho rozpětí sahá od klasických jazzových standardů a dixielandu přes latinskoamerický jazz, jazzový šanson a spirituál až k funky a rocku. Za svou poslední nahrávku s názvem “Lipa zpieva Lasicu“ obdržel celkem 5 Aurelů. (Slovenská obdoba Anděla)

Promo
K brněnskému koncertu Jazz Goes To Brno se váže soutěž o vstupenky v magistrátních novinách Metropolitan, další informace budou zveřejněny v médiích (tisk, rozhlasové stanice). Více na www.jazgoestotown.cz

Vstupenky
Předprodej vstupenek probíhá na pokladně Městského divadla Brno, v prodejně Indies na Kobližné a v Centrálním předprodeji Brněnského kulturního centra v Běhounské ulici.
Vstupné na koncert činí 250 Kč, studenti, důchodci a ZTP 150 Kč.

Redakce JazzDnes

[Zpět na přehled článků v rubrice jazzisté.]